Місяць на дорогах Черкащини зупинятимуть автомобілі

17 серпня 2016, 14:11

620ba7bb730e2fa7c5bcf4375653194e_L

Призабуті на дорогах області зупинки автомобілів повертаються. Із 12 серпня до 12 вересня в області, як і по всій Україні, триватиме місячник безпеки дорожнього руху, тобто працівники поліції будуть масово виявляти порушення правил дорожнього руху та зупинятимуть транспортні засоби, пише Вечірка.

У Черкаській області затверджено план заходів із проведення місячника безпеки дорожнього руху. Ним передбачено як виявлення та попередження порушень Правил дорожнього руху, що призводять до скоєння ДТП, так і проведення профілактичних заходів. Також поліція області буде шукати викрадені автомобілі та виявляти нетверезих водіїв, кількість яких в області збільшилась у рази. Тож якщо раніше ми могли бачити патрульну поліцію біля автомобілів, які неправильно припаркувались, то тепер частіше бачитимемо їх біля перехресть, де вони виявлятимуть порушення, які впливають на аварійність.

Причиною зупинки може послужити як порушення правил дорожнього руху, так і наявність орієнтування на авто, подібне за маркою та кольором із викраденим. Будуть дивитись на свідоцтво про реєстрацію та звіряти номера кузова.

Черкащан просять не хвилюватись, якщо їх зупинятимуть. Законом України «Про національну поліцію» передбачено дев’ять підстав для зупинки, в які входить або орієнтування на викрадене авто, або вчинення водієм порушення ПДР та інші. У кожного інспектора буде перелік викрадених авто по області, і щоб не було претензій, поліцейський зможе чітко пояснити, на якій підставі зупинено авто. Паралельно водія можуть перевірити на тверезість.

Згідно з новим законодавством, яке встановлює більш суворе покарання за кермування у стані алкогольного сп’яніння, за 15 днів серпня складено 111 протоколів. За цей же період минулого року оформлено 96 протоколів.

За сім місяців 2016 року за кермо 2151 авт водій сів у стані алкогольного сп’яніння. За цей же період минулого року 2807 водіїв шукали пригод, сівши за кермо у нетверезому стані.

За сім місяців цього року в Черкаській області було поставлено у розшук як викрадені 223 транспортні засоби (ТЗ) – автівки, мопеди, мотоцикли.

Крадуть від Мерседесів 2015 року випуску до Запорожців 1968 року.

У відділі безпеки дорожнього руху підрахували: порівняно з минулим роком кількість незаконних заволодінь ТЗ зросла на 36%.

- Найбільш складна криміногенна ситуація – в Черкасах, де викрадено 50 ТЗ, що на 50% більше, ніж за цей же період минулого року та Умані – 18 ТЗ, що теж уполовину більше, ніж 2015 року – зазначив заступник начальника відділу безпеки дорожнього руху ГУНП області Олег Єргаков.

Дешеві авта, в основному ВАЗи, викрадають або для того, щоб доїхати кудись, або потім розібрати й продавати автозапчастини.

Дерев’яні жезли, патрульні Москвичі 412, і накручений на жезлі список викрадених авт пішли в минуле. Сьогодні патрульна поліція працює з мобільним та стаціонарним комплексом системи «Відео-контроль Рубіж».

База дозволяє в режимі реального часу перевірити авто на предмет її розшуку різними правоохоронними органами, а також органами державної виконавчої служби. Список не обмежується викраденими автівками.

- Сьогодні працюють за іншою схемою: є база даних, ми перевіряємо по радіостанції будь-яку машину за секунди. Одна справа – машина, яку викрали, інша справа – машина, номер якої не належать їй. Будь-яку підозрілу машину ми пробиваємо по базі даних, - зазначає Олег Єргаков.

Місячник безпеки дорожнього руху триватиме з 12 серпня по 12 вересня. Якщо раніше патрулювання на дорогах здійснювалося однією кількістю нарядів, то під час місячника в окремі дні й години відділ безпеки дорожнього руху ГУНП області намагатиметься виставляти більшу кількість нарядів. Для роботи на лінії буде задіяно весь наявний особовий склад, в аварійно-небезпечних місцях –  додаткові наряди. До перевірок на дорогах області, окрім співробітників ГУ НП області та патрульної поліції Черкас, уже долучились ГО «Автомайдан-Черкаси» та Громадський комітет транспортної безпеки Черкаської області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору