Містяни обурені: у Черкасах під загрозою існування ринки? (фото)

22 січня 2015, 12:27

фото 1 (1)

Черкаські підприємці (працівники ринків) мітингують проти підвищення орендної ставки земельного податку. Декілька сотень черкащан прийшли на сесію Черкаської міської ради, де сьогодні депутати повинні розглядати це питання.

фото 4

- Людей немає на ринках. Ринки пусті. Нехай депутати прийдуть і подивляться. На кожному другому наметі написано продається. Якщо ці ставки підвищать, то ринки взагалі закриються. Де ми потім знайдемо роботу в Черкасах, це єдиний вихід для нас вижити. За тими ставками, які зараз є, нам дуже важко виживати, прибутку маєйже немає. Куди ще піднімати?! Вже рік ми виживаємо, величезна девальвація національної валюти, ми не можемо поставити ті ціни, які потрібно, ми працюємо у збиток, - скаржаться мітингувальники.

фото 3

За словами директора департаменту фінансової політики Наталії Джуган, ухвалити це питання необхідно на вимогу змін до податкового законодавства. Але орендна ставка на землю в Черкасах вже протягом кількох років є найнижчою в Україні, тому її підвищення цілком обгрунтоване.

- 3% орендної ставки є абсолютно нормальними. В інших містах України, наприклад, у Сумах комерційне використання землі вартує 7-8%. У нас найнижча ставка вже протягом кількох років, і зараз вона залишається найнижчою в Україні. Оці маніауляції з людьми сьогодні є абсолютно ненормальними, тому що ведуть їх ті, хто не сплачує до міського бюджету кошти за землю, віддають людям в оренду землю, за яку вони платять мізерні кошти, беруть з них утричі дорожче за місця на ринках і платять лише 1%, користуючись тим, що у 2003 році вони отримали право на постійне користування землею. Ці підприємці, які на своїй землі розташовують ринки, знаходяться не у паритетних стосунках з громадою. Ці люди, понабирали собі землі і не хочуть за неї платити, не ефективно її використовують, чекаючи коли ця земля буде коштувати більше і вони її продадуть, а платити за неї в бюджет не хочуть, - наголошує Наталія Джуган.

сьогодні це рішення, яке ми ухвалюємо - це на вимогу змін до податкового законодавства. Ми не можемо його не ухвалити , ми повинні встановити ці розміри місцевих податків і зборів. Раніше платп за землю відносилася до загальнодержавного податку і ставки по ним ми не приймали. Тепер це виключно місцевий податок. Тому нас поставили у такі умови.

Коментарі

Вгору