Місця, які переселенцям варто відвідати в Черкасах

22 травня 2022, 22:34

Фото: Суспільне. Черкаси

У Черкаській області перебувають близько 118 тисяч евакуйованих з "гарячих" областей українців. Для гостей з інших регіонів Суспільне підготувало добірку локацій, які варто відвідати у Черкасах.

Річковий вокзал

Фото Сергія Криниці

Річковий вокзал у Черкасах з'явився 1846 року. До введення воєнного стану з нього можна було прогулятись пароплавом, відвідати ресторан. Нині тут можна прогулятись набережною, яка веде до черкаських пляжів.

Храм Білого Лотоса

Фото: Суспільне. Черкаси

Храм Білого Лотоса у Черкасах — найбільший буддійським храм Європи. У цьому храмі працює школа бойових мистецтв, у якій навчають основам самооборони та іншим видам спорту, опановують практики правильного дихання та дізнаються таємниці чайної церемонії.

Поруч із храмом є статуя засновника буддизму Сіддгартхи Ґаутами, біла ступа, яка є символом жіночої енергії, Всесвіту та земних стихій. На вході у храм стоять дві фігури древніх воїнів, привезені з Тибету, а на вершині встановлений 300-річний дзвін. Поруч із територією храму є локації для світлин.

Долина троянд

Фото: Суспільне. Черкаси

Неподалік центру міста розташований парк Долина троянд. Тут є декілька фонтанів, алеї з лавочками та ліхтарями й пляж на березі Дніпра. При вході у парк збудований сонячний годинник у вигляді журавля та дванадцяти металевих кованих стільців, які розташовані по колу.

Поруч із парком розміщений меморіальний комплекс Пагорб Слави, який зведений у пам'ять про загиблих жителів міста у роки німецько-радянської війни. З нього відкривається вид на Долину троянд.

Фото: Суспільне. Черкаси

Адреса: при вулиці Гагаріна. Дістатись можна маршрутними автобусами: 26, 36.

Вулиця Хрещатик

Ця вулиця йде паралельно бульвару Шевченка. На цій вулиці розташовані старі будівлі Черкас, архітектором деяких із них є Городецький. Детальніше про них:

Будівля Громадського банку

Фото: Суспільне. Черкаси

Цю будівлю звели для одного з перших банків у Черкасах. До його появи причетні різні верстви населення, які тоді на його створення віддали 50 000 рублів, а будівництво самої споруди обійшлось у 19 000 рублів.

У радянські часи на першому поверсі тут розміщувався цех цинкографії та друкарні, які використовували шкідливі для будівлі матеріали. Тому ці цехи були вивезені з приміщення і вже у 60-х роках будівля стала духовним центром Черкас, адже саме тут працював відомий поет Василь Симоненко. Нині ж тут розташований музей Василя Симоненка, а також редакція однієї з місцевих газет.

Художня школа імені Данила Нарбута

Фото: Суспільне. Черкаси

Будинок спроєктував польський архітектор Владислав Городецький на початку 20 століття, розповіла директорка художньої школи імені Данила Нарбута Людмила Веселова. Тоді тут була єврейська гімназія. Пізніше – готель. Зараз у залі, де відпочивали гості, стоять мольберти та натюрморти. Тут образотворчому мистецтву навчаються 470 учнів.

Блакитний палац

Фото Катерини Криниці, Суспільне. Черкаси

Візитівкою Черкас заведено вважати будівлю колишнього готелю "Слов'янський", який черкасці звикли називати "Блакитний палац". Що цікаво — історичний колір будинку не блакитний, а швидше жовтий. Його нині повертають.

Черкаський РАЦС

Фото Катерини Криниці, Суспільне. Черкаси

Також одним із найбільш впізнаваних архітектур Черкас є Будинок Щербини, в якому наразі розмістився місцевий РАЦС. Дата його зведення також невідома, однак можна припустити, що збудований він був наприкінці 19 століття – на початку двадцятого. Архітектором також вважають Городецького, якому вже прийнято приписувати безіменні старі будівлі, однак ця версія недоведена.

Наразі особняк має видозмінений вигляд, адже у радянські часи був змінений головний фасад, знесений фонтан всередині будинку (наразі там урочиста зала), а на місці зведеної високоповерхівки, що поруч з особняком, раніше розташовувався будинок прислуги.

Колір споруди також відрізнявся від яскраво-жовтого, який є нині.

Парк Перемоги

Фото з Вікіпедії

Цей парк багатофункціональний: тут є зони відпочинку з озером та зеленими насадженнями, атракціони, парк із динозаврами та зоопарк. У парку є декілька дитячих локацій. Також тут можна підгодувати місцевих білок.

Адреса: розташований на розі вулиць Смілянська та 30-річчя Перемоги. Дістатись парку можна маршрутними автобусами: 5, 6, 20, 25, 29, 36, 115. Тролейбуси: 10.

Черкаський зоопарк

Фото черкаського зоопарку

Площа зоопарку складає 3,7 гектара. Він має декілька експозицій. За період повномасштабної війни у зоопарку з'явилися тридцять нових тварин. Серед нових "жителів" – ссавці та рептилії.

Адреса: вул. Смілянська, 132 (парк 30-річчя Перемоги). Дістатись можна маршрутними автобусами: 5, 6, 20, 25, 29, 36, 115. Тролейбуси: 10.

Графік роботи: 09:00-19:00 (щодня). Для переселенців, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи, вхід вільний.

Парк "Сосновий бір"

Фото Сергія Криниці

Це найбільший парк Черкас. Він розташований на терасі Дніпра. У парку є декоративні водойми, які розміщені на різних рівнях, зелені масиви, відкриті галявини, дитячі майданчики та атракціони, оглядове колесо. Також у парку розташований арковий міст, відомий черкасцям як Міст кохання. З парку відкривається вид на черкаську дамбу.

Співоче поле

Фото: Суспільне. Черкаси

У мікрорайоні Дахнівка є зелена зона біля річки Бігуча. Це одна із зон відпочинку жителів мікрорайону. Тут можна сходити на пікнік, помилуватись видом на річку Бігуча або ж зайнятись бьордвочингом. Також, якщо пощастить, можна застати білого коня, який періодично виходить на пасовище.

Адреса: на перетині вулиць Братів Савченків та Набережна. Дістатись можна маршрутом 11 та 31, далі пішки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору