Вже вп’яте в Золотоноші пройшов щорічний Всеукраїнський фестиваль чорнобривців. Фестивалили не лише всім містом, а й разом з іноземними гостями, адже на свято до Золотоноші спеціально приїхали три делегації – із Іспанії, Словаччини та навіть із США.
Дрес-кодом фестивалю традиційно були вишиванки та яскраві чорнобривці. Тож кожному відвідувачу дарували помаранчеву квіточку, яку можна було прилаштувати на одязі.
Саме квіти чорнобривців, які росли на міських клумбах, п’ять років тому і надихнули золотонісців на започаткування фестивалю, який нині має всеукраїнський статус. А з кожним новим фестом у місті розросталися і клумби з чорнобривцями. Тепер ці квіти висаджують не лише у центрі міста, а й золотоніські господині сіють їх у власних садибах та дворах.
Міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський розповідає, що проведення фестивалю спеціально запланували на початок осені, бо ж саме в цей час найкраще квітують символи свята - чорнобривці. За словами міського голови, в місті навіть спробували перерахувати скільки сортів цієї рослини є в Золотоноші.
- Вже нарахували більше двохсот сортів. А наступного року здивуємо ще більшою кількістю різновидів. У центрі міста є двокілометрова алея, тож і жителі Золотоноші, і гості побачать на ній чорнобривці з усього світу, - зауважує Віталій Войцехівський.
Саме поблизу цієї алеї, на якій і цьогоріч буяє чимало чорнобривців, зібралися близько тисячі золотонісців. Звідти урочистою ходою рушили до парку ім Шевченка. Традиційно у колоні несли і величезний вінок, у який вплели чорнобривці. Очолили ж колону наймолодші золотонісці, щоправда, вони не йшли, а їхали у дитячих візочках. Всі візочки були також тематично оздоблені.
Спеціально до фестивалю у Золотоноші були оголошені конкурси, об’єднані єдиною темою чорнобривців. Наприклад, необхідно було зобразити малюнок, чи написати вірш, або ж прозу, спекти пиріг, чи прикрасити чорнобривцями дитячий візочок, або ж власне подвір’я. Загалом, десять номінацій.
- Цього року ми були надзвичайно здивовані великою кількість та діапазоном учасників саме у віршованій номінації. Навіть за кілька днів до фестивалю приходили люди літнього віку і зачитували свої твори. Це говорить про те, що в Золотоноші живе багато творчих людей, які люблять своє місто, - говорить Віталій Войцехівський. – Це ж дає поштовх для того, щоб місто ставало ще кращим.
Місцева школа №5 зробила ставку не на вірші, а на конкурс «Краща ікебана із чорнобривцями». Готуватися до нього почали ще з весни, коли вчителі в себе вдома висівали чорнобривці. Вже тоді завбачливі педагоги знали, що восени їм знадобиться багато цих квітів.
- У нас виникла ідея зробити із чорнобривців сонечко, - розказує заступник директора з виховної роботи Золотоніської школи №5 Ірина Катеренюк. - Назвали його сонечко-чорнобривчик. Над його створенням працювали усім творчим колективом упродовж кількох днів. Приємно, що біля нашого сонечка всі фотографуються.
Варто додати, що цьогорічний фестиваль мав значний розмах, адже у його рамках відбувалася ще одна значуща подія – фестиваль патріотичної пісні «Героям слава». Його учасниками стали понад півсотні талановитих хлопців та дівчат з різних куточків країни.
Вокал маленьких співаків оцінювали спеціально запрошені заслужені артисти України Ніна Мирвода, Юрій Васильківський та Астрая, заслужений діяч культури України, художній керівник Ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України Геннадій Синьоок, письменник та драматург Богдан Гнатюк. Очолив журі народний артист України Анатолій Гнатюк.
Фестивальна Золотоноша особливо вразила іноземних гостей, які приїхали до міста та навіть одягли вишиванки.
Закінчився фестиваль яскравим гала-концертом.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram