Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

16 січня 2019, 22:20

Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

У кожному старовинному місті обов’язково знайдуться містичні закутки, де мешкають справжнісінькі привиди. Є такі місця і в Черкасах, інформує "Новини Черкас".

Полтергейст у книгарні

Кілька місяців тому на чергового привида випадково натрапили у середмісті Черкас – в книгарні на Хрещатику.

Відеосюжет телекомпанії "ВІККА"

- Уночі буває хтось ходить, скидає на підлогу книжки, - розповідає працівниккнигарні.

Раніше на цьому місці було стародавнє кладовище. За оцінками археологів, тут були поховані кілька сотень людей. Серед інших знахідок під час розкопок знайшли скелет чоловіка, якого чомусь поховали за жіночим обрядом. Хтозна, може, це його неупокоєний дух і досі блукає околицями та лякає черкаських продавчинь?

Карта аномальних місць

Наведемо карту аномальних місць у Черкасах, де кожен бажаючий може зустрітися та поспілкуватися з відомими черкаськими привидами [2]. Звичайно, за умови певного везіння.

Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

Пояснення до карти:

"Дама в білому"

У районі вулиці Соснівської (колишня вулиця Мініна та Пожарського) знаходяться руїни якоїсь стародавньої будівлі та занедбані сходинки. Розповідають, що інколи у травні, коли цвіте черемха, у надвечірніх сутінках там помічають загадкову панянку у білій сукні, білому капелюшку та з білою парасолькою у руках. Притримуючи сукню, вона повільно піднімається старими східцями вгору і зникає у темряві.

Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

Якось, ще у радянські часи, на галявині влаштувала пікнік компанія молодих людей, віком років до 20. Як годиться, хлопці розвели багаття, де смажили сало, а дівчата готували бутерброди.

Раптом бачать – неподалік сходинками напівзруйнованої будівлі піднімається незнайома пані, в білому капелюшку та з білою парасолькою, така собі краля, прямо як у кіно. Молодь спочатку здивовано завмерла, а потім почала реготати та глузувати з єдиного у компанії москвича, якого звали чи то Артуром, чи Аркадієм, мовляв, це його матінка приїхала зі столиці прослідкувати, щоб син не зловживав алкоголем. Гість із Москви, зрозуміло, закипів, підскочив та й каже: ось зараз я її покличу до нашого столу.

Підбігає він до Білої пані та й хапає її за лікоть. А схопити не виходить, бо рука провалюється начебто у порожнечу. І тут Біла пані повертається до хлопця, і щось йому говорить, після чого робить кілька кроків та й зникає, розчиняючись у темряві. Артур (чи Аркадій) так і застиг на місці. Його кличуть, а він і не чує, стоїть, як вкопаний. Підбігли до нього дівчата, схопили під руки та й повели до багаття. Коли пригледілися до нього, а він з 18-річного юнака перетворився на літнього чоловіка.

Після цієї моторошної халепи хлопцю довелося довго лікувати свої нерви. І хоча зрештою він начебто одужав, але все ж таки виглядав старшим, ніж був за паспортом.

Коли його розпитували, що ж там трапилося, то він розповів, що начебто Біла пані повела його за собою у минуле, де вони обвінчалися і щасливо прожили разом майже 30 років. У них начебто були навіть діти – два хлопчика і дівчинка, більше того, одна з доньок вийшла заміж за гвардії поручика та поїхала з ним жити до Санкт-Петербургу.

Всі, звичайно, подивувалися, бо у Радянському Союзі ніякого Санкт-Петербургу не було, а був Ленінград. Та й про які 30 років йшлося, коли Артур стояв поряд з Білою пані лічені хвилини?

Зрештою, приїхали батьки Артура і забрали його із собою. Ще деякий час він листувався із знайомими дівчатами з Черкас, а потім Союз розпався, і всі контакти припинилися.

Потяги-фантоми

- Ви помічали, як дивно – по діагоналі – стоять будинки вздовж вулиці Привокзальної (колишня вулиця Чекістів)? - розповідає очевидець.

Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

Просто раніше тут пролягала стара залізниця від станції Черкаси до пристані на Митниці.

Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

Потім залізницю розібрали, але й досі по ній інколи ходять фантомні поїзди.

- Якось я йшов тут уночі, був тверезим, нічого не курив і не їв сумнівних грибів, аж раптом бачу, як на мене із темряви швидко насувається примарний поїзд. Від несподіванки я відскочив у кущі. Все це відбувалося у повній тиші, жодних світлових чи звукових ефектів не було. Скільки б я потім не ходив цією дорогою, більше такого не зустрічав, але, тим не менше, завжди намагався пройти цю ділянку якомога швидше.

Примарні коні

Є ще і така легенда. На території колишньої військової частини знаходиться стара будівля. Колись вона служила конюшнею. Інколи там можна побачити примарного коня, що біжить коридором.

Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

Привиди підземелля 

Раніше у цій будівлі на вулиці Остафія Дашковича (колишня Карла Маркса) знаходилися правоохоронні органи. У зовсім далекому минулому – царська охранка, потім НКВС, а в часи німецької окупації – навіть гестапо. Старожили стверджують, що під будівлею розташовані глибокі підвали, де були закатовані сотні в’язнів, починаючи від революціонерів і закінчуючи підпільниками-комуністами. І начебто інколи вночі з-під землі чути моторошні крики загиблих. Щоб там не було, але наприкінці 1960-х років підвали у будівлі чомусь замурували.

Звідки беруться примари

Як правило, поява привидів супроводжується візуальними або звуковими галюцинаціями, панічним жахом та заціпенінням випадкових свідків.

Усі ці, на перший погляд не пов’язані між собою, симптоми поєднує одна і та ж сама причина – вплив на людину низькочастотних звукових коливань (інфразвуку), що має природне походження.

З метою вивчення інфразвукових коливань проводилося багато експериментів. За їх результатами було однозначно встановлено, що низькі частоти можуть викликати галюцинації, паніку, тугу, холод, занепокоєння, тремтіння, порушувати звичну роботу організму та вражати окремі органи.

Інфразвук здатен впливати на відчуття та психіку людей: у 1960-х роках під час експерименту французькі дослідники відчували біль у вухах та тривогу. Учасники експерименту відзначали, що вони відчувають тремтіння, незбагненну тугу, їм здавалося, що хтось за ними стежить. Крім того, багато хто повідомляв про галюцинації на периферії зору. Є вагомі підстави стверджувати, що інфразвук пов'язаний з привидами. Так, вимірювання, що були проведені в місцях частої появи привидів, підтвердили наявність там інфразвукових коливань.

Докази

Можливим доказом того, що привиди пов’язані саме з інфразвуком, є цікаве фото, якось зроблене у колишньому готелі "Черкаси".

Спочатку – повідомлення очевидця: "а я і не жартую, кілька років назад довелося заночувати, реальне відчуття чужої присутності тривало всю ніч. Тут я пригадав, що казали у різних передачах: так привида не побачиш, а ось на фото зафіксувати можна. Я зробив фото, і ось що вийшло".

Потяги-фантоми та полтергейст у книгарні: містянам розповіли про аномальні місця Черкас

Ось відеоролик, в якому демонструють прості експерименти із солітонами в басейні.

Кожен бажаючий може легко повторити експеримент навіть у ванні і побачити на власні очі, як утворюються моторошні привиди, які насправді є, хоч і надзвичайно рідкісними і часом небезпечними, але цілком природними явищами – інфразвуковими солітонами.

Відеосюжет про солітони:

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору