Міський бюджет компенсуватиме 70% вартості ремонтних робіт у ОСББ та ЖБК

14 березня 2016, 07:35

ОСББ-цк-не-міні-ЖЕК

Міська влада має намір збільшити відсоток співфінансування для проведення капітальних ремонтів у будинках, де створені ОСББ та ЖБК, із 50 до 70 (ще 30 відсотків – це власні кошти об’єднання).

Під час засідання, яке відбулося 11 березня, виконавчий комітет міської ради погодив Програму підтримки ОСББ та ЖБК у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2016-2017 роки. На одній із сесій її розглянуть міські депутати.

Як розповіла начальник відділу сприяння ОСББ Інна Романенко, для фінансування заходів, передбачених цією програмою, в черкаському бюджеті на 2016-ий рік закладено 10,6 млн грн. (із них – 10 мільйонів на проведення капремонтів, ще 600 тисяч гривень – для відшкодування кредитних відсотків).

Підтримку з бюджету на умовах співфінансування власники ОСББ та ЖБК можуть отримати для утеплення стін, заміни вікон та дверей, встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку, модернізацію внутрішньобудинкових мереж та систем, облаштування енергоощадного освітлення місць загального користування, а ще – капітальний ремонт покрівлі й ліфтів у під’їзді.

Разом із тим, за її словами, на відміну від попередньої Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яка діяла в Черкасах, можливістю скористатися бюджетним фінансуванням для проведення ремонтів, будуть охоплені й житлово-будівельні кооперативи.

– До нас надходили численні звернення від голів правління, аби їх долучили до такої програми, мовляв, ЖБК є самоуправними будинками й нічим не відрізняються від ОСББ, – пояснила Інна Станіславівна.

Окрім того, в зміненій Програмі передбачається співфінансування навчальних семінарів та курсів із підготовки фахівців з питань управління та ведення фінансово-господарської діяльності для ОСББ, ЖБК. Раніше за це сплачували коштом ОСББ, тепер 70 % від їхньої вартості сплачуватиме міський бюджет.

Загалом у Черкасах функціонує нині 163 ОСББ та близько сотні ЖБК (самостійних із них – 72).

Для довідки:

За період дії Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у 2012-2015 роках створено 43 нових ОСББ, здійснено видатки на загальну суму понад 6 млн. грн.

Правом отримати фінансову допомогу з міського бюджету для виконання робіт із капітального ремонту багатоквартирного будинку скористалось 73 ОСББ.

Виконані роботи з:

- ремонту 31 ліфта у 25 ОСББ;
- ремонту покрівель у 24 ОСББ;
- утеплення фасадів у 22 ОСББ;
- герметизації міжпанельних швів у 3 ОСББ;
- ремонту інженерних мереж у 18 ОСББ;
- заміни вікон у 11 ОСББ;
- заміни водопідігрівачів у 2 ОСББ;
- встановлення засобів обліку теплової енергії у 19 ОСББ.

Для підготовки кваліфікованих фахівців, за період дії Програми, проведено навчання 74 осіб на курсах підвищення кваліфікації (навчання пройшли чотири групи, у 2011 році -24 особи, у 2012 році – 21 особа, у 2014 році – 17 осіб, у 2015 – 12 осіб ), які отримали свідоцтва державного зразка про присвоєння кваліфікації менеджера-управителя житлових будинків.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Поділитись

Коментарі

Вгору