За бронзову статую міський бюджет Золотоноші отримав 8 тис. 100 грн., у той час як представники місцевої Самооборони запевняють: його ціна щонайменше понад 600 тис. грн. Скільки мав коштувати бронзовий вождь і де ділися кошти, сьогодні з’ясовує міжрайонна прокуратура, пише Вечірка.
Золотоніського Леніна знесли наприкінці лютого 2014 року. Саме тоді по всій області пройшов ленінопад.
– еніна знесли за рішенням міської ради та ініціативою міської громади, знімали його активісти, і залишили на збереження на території міського водоканалу, – розповідає Марина Євстигнєєва, член золотоніської «Самооборони», від чийого імені й була написана заява в міліцію та прокуратуру про зниклого Леніна. – Восени минулого року ми виявили, що Леніна на водоканалі немає. Почали бити на сполох. На водоканалі сказали, що не знають, де дівся пам’ятник, от ми і звернулися до правоохоронних органів.
За словами представників золотоніської «Самооборони» пам’ятник важив близько 7,5 тон. Був зроблений із чистої бронзи. Тож за підрахунками активістів зі здачі цього пам’ятника місто мало б отримати 648 тис. грн. Ці кошти активісти мали намір витратити на придбання позашляховиків для земляків, що сьогодні служать в АТО. За даними, які надала міській громаді влада, золотоніський ідол важив 2,9 тон. І здали вони його як чорний метал, тож міський бюджет отримав 8 тис. 100 грн.
У Золотоніській міжрайонній прокуратурі запевняють, у паспорті пам’ятника не було вказано ваги. Але навіть якщо взяти до уваги ту вагу, яку зазначає міська влада, то якби пам’ятник був зданий не як чорний метал, а як бронза, міський бюджет мав отримати близько 109 тис. грн. Сьогодні міжрайонна прокуратура передала матеріали справи до головного управління УМВС України в Черкаській області.
Тим часом у Золотоніській міській раді досить стримано коментують ситуацію, мовляв, слідство триває, а рішення суду покаже, хто ж насправді у цій ситуації неправий.
– Валяли Леніна, ніхто ж не думав, де і як його зберігати, демонтувати і так далі, цим займалося місто. Наприкінці року, щоб навести бухгалтерський лад, управління ЖКГ звернулося до міськради з проханням дозволити списати та демонтувати споруду. Адже Ленін – це не лише пам’֦ятник, там же і постамент є. Постамент демонтували, залишки Леніна здали на металобрухт. Слід зазначити, що частину пам’ятника місцеві активісти розібрали на сувеніри. Решту ми здали як чорний метал. Кошти надійшли на рахунки міської ради, – роз’яснює заступник Золотоніського міського голови Олег Масло. – Я не беруся сьогодні давати якісь оцінки ситуації, триває слідство. Думаю, воно розставить усі крапки над і.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram