Міськвиконком погодив розмір внесків за встановлення лічильників тепла

13 серпня 2019, 21:30

Черкаський міськвиконком встановив розмір внесків за встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води власникам (співвласникам) будівель, які приєднані до інженерних мереж КПТМ «Черкаситеплокомуненерго». Відповідне рішення ухвалили під час засідання 13 серпня.

Мова йде про малоквартирні житлові будинки в місті Черкаси.

«Закон вимагає обов’язкового встановлення вузлів комерційного обліку. В даних будинках це можна зробити, лише встановивши спеціальну шафу з вузлом комерційного обліку. Відповідно, вартість досить велика для деяких квартир. Приміром, для жителів будинку по вул. Б.Хмельницького, 32, у якому усього 4 квартири, вартість становитиме близько 1000 грн. за квартал», зазначає директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

За його словами, у людей є можливість відключитися, встановивши індивідуальне опалення, або, відповідно до закону, платити внески за встановлення вузлів комерційного обліку.

«Даним рішенням міськвиконком затверджує лише вартість встановлення таких лічильників. Сюди входить сам лічильник, модем для передачі даних, запірна арматура плюс шафа, у який це все буде розміщено. Це все коштує, наприклад, 21 тисячу гривень. Там 4 квартири. Ми цю 21 тисячу розподіляємо на 5 років, і вони платять в квартал по 1 тис. грн.59 коп.», - пояснив Павло Карась.

Заступник міського голови Ігор Волошин, коментуючи виступ керівника теплопостачального підприємства, зауважив:

«Дуже добре, що проект рішення передбачає розстрочку платежів для містян. Адже для багатьох мешканців будинків було б незручно виплачувати вартість встановлення лічильника одразу. А людям, які мешкають у малоквартирних будинках, варто ще раз обміркувати, як для них буде вигідніше: встановити лічильник і застосовувати заходи енергозбереження, чи відключитися від централізованого опалення і встановити індивідуальне. А міська влада, у свою чергу, продовжить турбуватися про забезпечення черкасців якісними комунальними послугами».

Члени виконавчого комітету, заслухавши аргументи керівника теплопостачального підприємства, затвердили розмір внесків за встановлення лічильників тепла.

У додатку до рішення виконкому міститься перелік 40 будинків, для яких його встановили.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Коментарі

Вгору