Міненерго спростовує звинувачення активістів щодо загроз, які несе в собі проект Канівської ГАЕС

21 жовтня 2016, 12:58

1

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України спростувало інформацію щодо загрози підняття радіаційного мулу з дна Дніпра внаслідок будівництва Канівської ГАЕС.

Відповідна інформація міститься у листі відповіді Міненерго, що опинився у розпорядженні журналістів «Kanos».

За словами чиновників, під час проектних робіт спеціалізованими закладами НАН України було проведено відбір проб донних відкладень, а також встановлення їх складу та математичне моделювання переносу відкладень і аналіз їх результатів.

Як зазначається у тексті листа, відповідно до вимірів і розрахунків, проведених перед проектуванням в нижній частині Канівського водосховища, вміст цезію-137 складав 0,5-1,1% від допустимого рівня, а вміст стронцію-90 становив 1,5-3,6% від допустимого рівня.

Крім того, результати досліджень показали, що збурення та перенесення донних відкладень від роботи ГАЕС відбуватиметься на обмеженій площі, при цьому, якщо врахувати разом вміст радіонуклідів (як розчинених у воді, так і абсорбованих на зависях), то концентрація цезію-137 і стронцію-90 після введення в експлуатацію гідроагрегатів Канівської ГАЕС може сягати відповідно 1,9-3,7% від допустимої норми.

За даними чиновників, це цілком співпадає із результатом аналізів фактичного стану донних відкладень в Київському водосховищі, що є першим за Чорнобилем накопичувачем відкладень і є джерелом водопостачання для м. Києва та інших міст нижче за течією.

Також зауважимо, що у листі відповіді вказана детальна інформація стосовно того, хто причетний до вирубки лісів в Бучацькому лісництві, вказані відповіді на закиди громадськості щодо екологічної та соціальної оцінки проекту Світовим Банком, порушення державних процедур та ряд іншого.

Нагадаємо, громадські організації об’єднуються в коаліцію, аби не допустити будівництва Канівської ГАЕС.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору