Мін’юст хоче, щоб ув’язнені продовжували “жити й бути нормальними” за ґратами

16 вересня 2021, 18:45

Міністерство юстиції впроваджує експериментальний проєкт – засудженим нададуть можливість доступу до інтернету та до IP-телефонії. До 2026 року місця позбавлення волі стануть такими самими, як в’язниці розвинених європейських країн.

Про це розповіла заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька. Вона зазначила, що в’язниця у 2026 році повинна бути схожою на в’язниці європейських цивілізованих країн, наприклад, на норвезьку в’язницю.

- Для нас поки найяскравіший приклад в’язниці – це там, де філософія персоналу і засуджених однакова. Її сенс у тому, що позбавлення волі – це вже покарання, і на цьому крапка. Інших покарань щодо людини, яка вже перебуває у в’язниці, бути не може. Умови утримання, харчування, медичне обслуговування повинні бути нормальними. І персонал повинен працювати не просто на охорону периметра і приміщень, а й на те, щоб людина, яка відбуває покарання в нашій українській в’язниці, змогла б реалізувати себе далі в житті – знайти роботу, створити сім’ю або зберегти свою сім’ю, і бути нормальною людиною. Ось така мета. Це наша з вами безпека, – розповіла про ідею реформування пенітенціарної системи Олена Висоцька.

Норвезька в'язниця. Фото з відкритих джерел

Заступниця Міністра зазначила, що завдяки проєкту IP-телефонії у в’язницях з’явиться доступний інтернет. За її словами, це великий проєкт справжньої ресоціалізації засуджених.

- Однак якщо у засуджених такі можливості вже є упродовж двох років, то у тих, кого тільки ув’язнили й вони перебувають у слідчих ізоляторах (СІЗО), не було можливості спілкуватися зі своїми рідними через інтернет. І нещодавно Кабінет Міністрів України ввів експериментальний проєкт, нашу ініціативу, щоб навіть у тих, хто перебуває в слідчих ізоляторах, була можливість доступу до інтернету, до IP-телефонії, тобто до зв’язку із зовнішнім світом, – повідомила Олена Висоцька.

Водночас вона наголосила, що доступ до інтернету дуже обмежений – це так звані білі сайти. Тобто установа формує перелік сайтів, на які можуть заходити засуджені або ув’язнені. І так само з IP-телефонією – неможливо буде телефонувати кому завгодно, шантажувати, вимагати гроші або робити якісь протизаконні дії.

Загалом проєкт IP-телефонії у СІЗО тільки впроваджують. Зараз Мін’юст працює над практичним застосуванням IP-телефонії в слідчих ізоляторах – над тим, щоб була техніка, відбувається аналіз перших доступів, щоб не нашкодити, з одного боку, а з іншого боку, дати змогу людині, яка перебуває під слідством, зателефонувати, наприклад, адвокату або повідомити про злочин.

Читайте також: Молоді черкаські поліцейські склали Присягу на вірність народові України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору