Останнім часом набуло поширення вчинення шахрайств відносно неповнолітніх. Левова частка припадає на заволодіння зловмисниками мобільних телефонів у школярів початкових класів, інформують у прес-службі черкаської міліції.
Такого роду шахрайства вчиняються за наступною схемою: обирається жертва, у якої злодій просить терміново зателефонувати, після чого заволодіває гаджетом і тікає. Найчастіше такі злочини здійснюються групою осіб в малолюдних місцях.
Працівники сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС звертаються до батьків із проханням не купувати своїм дітям дорогі мобільні телефони, адже на них в першу чергу звертають увагу шахраї та крадії. Міліціонери радять батькам наголосити дітям на необхідності дотримуватися наступних порад:
- не спілкуватися із незнайомцями;
- не йти слідом за незнайомцем на його прохання або вимогу;
- не давати телефон в руки невідомому;
- при спробі невідомого силою забрати телефон, голосно кликати на допомогу та намагатися втекти в людне місце.
В разі якщо ж з вашою дитиною стався прикрий випадок і злодій забрав телефон, необхідно:
- негайно звернутися до міліції. Для цього зателефонувати з найближчого таксофону за номером 102 або попрохати про це перехожих;
- запам’ятати особу зловмисника, час, о котрій сталася подія та напрямок, у якому зник зловмисник;
- повідомити про подію батьків, а якщо дитина знаходилася поблизу школи, то директора чи класного керівника;
- звернутися разом із батьками з письмовою заявою до найближчого райвідділу міліції. При собі необхідно мати документи на викрадений мобільний телефон.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram