Міла, Ірма та Мальвіна, – черкащанки розповіли, як їм живеться із незвичними іменами

07 квітня 2017, 23:22

Коли в сім’ї з’являється дитина – перше, про що думають батьки – це її ім’я, з яким їй доведеться прожити все життя. Дехто ще до появи малюка знає, як саме його назве, інші керуються модними тенденціями, для багатьох визначальним моментом стає саме той день, в який народилося чадо, адже вірять, що число у поєднанні  з іменем визначить і долю дитини. Та як би там не було, всі до цього підходять відповідально, пише "ВиЧЕрпно".

Часто ім’я дитини стає саме даниною моді. Тому у нас є цілі покоління Сергіїв, Ярославів, Оксан і Наталь.

Наприклад, у 80-ті роки на перших сходинках рейтингів популярності були Сергій, Леонід, Григорій, Георгій, Ярослав, Михайло, Василь, Валентин, Віктор, Світлана, Наталя, Оксана, Ірина, Галина, Олена, Ольга, Любов, Ніна, Лідія, Надія, Лариса, Ярослава, Майя, Ляля.

У кінці 90-х їм на зміну прийшли Олександр, Максим, Владислав, Дмитро, Артем, Іван, Ілля, Данило, Кирило, Андрій, Єгор, Володимир, Богдан, Назар, Анастасія, Анна, Софія, Єлизавета, Марія, Катерина.

У минулому році серед імен, які були популярні серед черкасців: серед хлопчиків – це Максим, Артем, Олександр, Дмитро, Іван; серед дівчаток – Анастасія, Вероніка, Єлизавета, Анна, Марія, Злата.

Називають черкасці й рідкісними іменами. Зокрема: серед хлопчиків – Натанаель, Устим, Сава, Тагір; серед дівчаток – Аліана, Магільда, Альвіна, Сальма, Олівія.

Ми вирішили поцікавитися, як черкасцям живеться із рідкісним вибором їхніх батьків.

Сніжана Калюжна, журналіст

Це саме той випадок, коли вибір імені підказало саме життя. Для своїх батьків вона «звалилася мов сніг на голову», а в день її народження випав перший сніг.

– Мене назвав тато. Ім’я привіз із Болгарії. Він був льотчиком, півсвіту облетів. До того ж, в день мого народження випав перший сніг. Та і батькам я «звалилася» мов «сніг на голову» — чекали на дитину 13 років, лікувалися, все таке… руки вже опустили, платили податок на бездітних (сумний такий радянський податок!), — пригадує Сніжана.

Рідкісні імена завжди запам’ятовуються, тому в школі таких дітей вчителі рідко називають по прізвищу, адже навряд чи в класі буде дві Сніжани:

– Так ще ім’я таке, що образливу форму не знайдеш! Сніжанка, скажімо, також звучить як зменшувано-пестливе. Мама завжди раділа, що не будуть називати «як на базарі.

Сніжана – «снігова». Походження імені Сніжана слов’янське. Має коріння від слова «сніг», тому часто трактується як «Снігуронька». Ім’я широко застосовується в багатьох слов’янських країнах, але найчастіше в Україні, Болгарії і Сербії.

Коли прийшов час обирати імена для власних дітей, Сніжана також вибрала рідкісні імена – дочку назвала Зоряною, а сина Любомиром. Зізнається, що шукала слов’янські імена, які б гармоніювали з ім’ям по-батькові.

– Тато у нас Василь, тож не хотілося, щоб вийшло щось на кшталт Каріна Петрівна. До того ж, деякий час ми жили під Львовом. Там у нас була знайома – красуня Зоряна з довгим русявим волоссям. Мені сподобалось її ім’я. А Любчиком назвала, бо і до Васильович підходить, і скорочено гарно звучить, — ділиться  дівчина.

Маріанна Немченко, фотограф

Її ім’я часто вимовляють на інший манер, або ж спрощують до Марини, проте дівчина ніколи на це не ображається. За її спостереженнями, зазвичай Маріанни дуже пристрасні у емоціях, при цьому толерантні, неконфліктні, делікатні і надзвичайно виховані.

– Знаю значення свого імені – це давньоєврейське ім’я. Означає – сумна красуня. У православ’ї ім’я Маріанна звучить як Маріамна. Маріамна — сестра святого апостола Пилипа. Ім’я мені дала мамина подруга Світлана, оскільки мама довго не знала, як саме мене краще назвати. Знайомі колись мені постійно казали, що мене назвали на честь Маріанни – героїні мексиканської мильної опери «Багаті теж плачуть», яку зіграла Вікторія Руффо. Це мене аж ніяк не дратувало. Взагалі жодного разу не зустрічала Маріанну, яка б дратувалася через якусь дрібницю. Якщо побачите хоч одну Маріанну з протилежними якостями – покажіть мені її, — розповідає дівчина.

Давньоєврейське ім’я Маріанна слов’яни переробили на свій лад – Мар’яна. Дівчинка з таким ім’ям росте, не доставляє особливого клопоту своїм батькам. Це “класична” татова донька: схожа на свого батька і рисами зовнішності, і манерами поведінки, та й тягнеться вона до нього більше, ніж до інших дорослих. Комунікабельність та чарівність роблять її привабливою в очах однолітків, тому у неї багато друзів.

Ірма Пашківська, власниця майстерні-магазину «В Стилі… Ірма», голова творчого клубу «Чашка кави.Че»

Рідкісні імена у їхній родині – це сімейне, адже мають польське коріння. Сама ж Ірма вірить, що ім’я має великий вплив на долю людини.

– За походженням я 100% полька, з обох сторін в сім’ї. Тому цікаві імена — це у мене сімейне. Знаю, що моє ім’я германського походження і означає «справедлива». З впевненістю можу сказати, що ім’я значно впливає на свого власника, — розповіла Ірма Пашківська.

Ірма — німецьке ім’я, що означає «присвячена Ірміно». Ім’я походить від назви древнегерманского божества Ірміно (Германа або Ярімана (Ярило). Перший склад імені має значення «благородний, щирий, життєвий».

Мальвіна Онищенко, студентка

У дитинстві їй не подобалося, що її асоціювали із казковою героїнею. Навіть просила батьків змінити ім’я. Але однозначно, двічі своє ім’я їй не доводиться повторювати, адже всі й так запам’ятовують його з першого разу.

– Батьки говорять, що їм просто сподобалося це ім’я, бо незвичне. При цьому не можуть пригадати, чия це була ідея. Підозрюю, що з цим пов’язана якась історія, яку вони свідомо не хочуть мені розповідати. Походження імені німецьке. Означає «друг справедливості» або «справедливий друг». Важко сказати, чи впливало ім’я на мою долю… Цікаво те, що майже всі люди, з якими доводилося знайомитися, запам’ятовували його з першого разу, часто асоціюють з казкою, що мені дуже не подобається! В дитинстві я дуже часто плакала через це і просила батьків змінити ім’я, — розповіла Мальвіна.

Мальвіна … Знайома всім з дитинства казка «Золотий ключик» назавжди пов’язала це ім’я однієї з головних героїнь з образом милої, ніжної дівчинки з блакитними волоссям. Проте реальні, а не книжкові Мальвіни не виправдовують значення свого імені. М’якість, слабкість, готовність до компромісів – це не про них. Таку дівчину або жінку практично неможливо переспорити і в чому-небудь переконати, адже проти її залізної аргументації мало хто здатний встояти.

Міла Сотник, художник-дизайнер

Батьки розглядали декілька варіантів, серед яких були не менш рідкісні, проте сьогодні дівчина дуже вдячна, що назвали її саме так. А ще вона вірить, що саме це ім’я зробило її такою, якою вона є зараз.

–  Батьки розглядали декілька варіантів жіночих імен, зокрема, мама хотіла дати мені ім’я – Марина, бабуся – Сніжана або Февроліна, так як я мала з’явитись в зимовий період часу (у лютому), а батько наполіг на своєму і запропонував назвати мене Міла і це не з проста. Мою маму звати Людмила, а я дуже схожа на неї. Ім’я Міла, як на мене, дуже вдало мені пасує і є найкращим для мене. Навіть не уявляю, якщо б мене звали Мариною чи Сніжаною. Відчуваю кожен день, як моє ім’я впливає на мою особистість та комунікацію з оточуючим світом. Мабуть, недарма мене називають милою дівчиною, яка вправно володіє професійними якостями, кулінарним хистом та художнім смаком. Я щаслива тим, що маю ім’я, яке мені до душі, і замислююсь над тим, що, можливо, в майбутньому також дам подібне ім’я своєму малюку, — поділилася дівчина.

Міла – це слов’янського походження ім’я, що означає — «мила», також Міла — зменшувальне від жіночих імен Людмила або Міліца, Еміля.

Анжеліка Андрєєва, школярка

Дівчину назвали на честь героїні популярного фільму «Анжеліка – маркіза янголів». Але друзі частіше називають Лікою.

– Батьки сказали, що обрали це ім’я через фільм Анжеліка. Анжеліка — перекладається як янгол або вісник. Думаю, що ім’я ніяк не впливає на долю, тому що за свою долю відповідає сама людина і ніхто інший. У школі і дома називають Ліка, учителі називають Анжелікою. Мало хто запам’ятовує з першого разу, тому, коли знайомлюся, частіше кажу, щоб називали Лікою, — розповіла Анжеліка.

Походження імені Анжеліка латинське, від слова «ангелос» – посланник Бога, ангел, вісник. У дитинстві Анжеліка спокійна і врівноважена. Їй подобаються тихі ігри, вона любить допомагати батькам, слухняна. Анжеліка дуже красива і чарівна. Але, незважаючи на тлумачення імені, має далеко не ангельський характер. Вона самолюбна, прагне до саморозвитку, розумна. В ній присутня загадковість. Анжеліка володіє сильною волею і самообладанням.

Кароліна Колюка

Як не дивно, зізнається дівчина, але багато того, що пишуть в різноманітній літературі про її ім’я та якості людей, які ним володіють, відповідає дійсності.

– Розповідали, назвали мене дивним чином, а точніше назвала мене старша сестра, яка дивилася кіно і почула ім’я Кароліна і загорілась ним, батьки підтримали її ідею, і от я Кароліна. А з проводу походження і його значення, то я вражена, але більшість із сказаного про нього — так і є! – відзначила дівчина.

Валентина Главацька, астролог, психолог, тавролог

Ім’я, прізвище, місце і дата народження людини – це складові особистої програми людини. Персональні числові або цифрові коди допомагають визначити ключові моменти цієї програми, даючи доступ до розуміння конкретних завдань, виконуваних особистістю.

Ім’я людини – найбільш рухома частина його програми, вона змінюється протягом дня кілька разів, вносячи, таким чином, періодичні корективи в програму. Не можна заперечувати того відбитку, який накладає ім’я на людину, але не можна також абсолютизувати ім’я. Ім’я – це лише верхній одяг, який, як відомо, може бути до лиця людині, а може і не пасувати йому. Ім’я визначає долю людини, і його астрологічне призначення, здібності людини та життєві завдання не залежать від її імені. Вони лише ховаються за ним, якщо ім’я не підходить, і проявляються яскравіше, якщо ім’я співзвучне ритмам долі.

Ім’я людини може впливати на його характер, як показують соціальна та емоційна теорії. З соціальної точки зору ім’я людини являє собою згусток соціальної інформації про його носія. Знаючи лише одне ім’я, можна отримати уявлення про національності, можливе віросповідання, основні властивості характеру та темпераменту. Уявлення ці приблизно однакові у різних людей, що, в свою чергу, визначає приблизно однакове ставлення до носія цього імені. Ну, а коли тисячі людей зустрічають людину «по імені», то це не може не формувати в різних носіїв одного імені схожі риси характеру.

Згідно емоційної теорії, ім’я людини розглядається в якості емоційного подразника. Одні імена звучать м’яко, лагідно і викликають у оточуючих своїм звучанням почуття приємного; інші, навпаки, можуть викликати неприємні емоції, сприйматися як подразник. Це так звана «музика імен». Від того, якою вона є, буде багато в чому залежати початкове ставлення оточуючих до носія імені.

Але жодна з цих теорій не пояснює причину впливу імені на долю людини, а так, взаємозв’язок, безумовно, існує. Допомогти в цьому може астрологія: використовуючи основні астрологічні принципи можна підібрати «ключик» не тільки до моменту народження людини, але і розкрити таємницю впливу на людину того чи іншого імені.

Ім’я, дане на честь певної особи, — впливає на долю, а також важливі асоціації, пов’язані з цим ім’ям, особливо в період вагітності. Але найважливіше, що визначає долю людини, — її ставлення до свого імені, оскільки від прийняття свого імені залежить, чи приймає людина себе, своє оточення, свій шлях. А щоб ставлення до свого імені було позитивним, батьки, з цілим набором імен, повинні представити ці імена новонародженому, і, спираючись на реакцію дитини, — вже називати немовля.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору