Метеорологи обіцяють черкащанам аномально тепле літо

07 червня 2018, 15:13

В цьому році літо розпочалось іще в квітні, а травень замість перехідного місяця вже був справжнім літнім. В останні 10 днів місяця було надто тепло та фіксувалась надмірна кількість сонячного сяйва - 151 година при нормі 93, інформує начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Підвищена тепло та світло забезпеченість, а також достатня кількість вологи в ґрунті обумовили прискорений розвиток рослин та суттєве скорочення міжфазових періодів розвитку. Так, наприкінці травня вже почала цвісти липа, а в деяких районах нашої області озима пшениця на сьогодні вже досягла молочної стиглості, тобто почалося дозрівання. А це на 20 днів раніше багаторічних строків та дуже рано, як для нашого регіону.

За кліматом, літо на Черкащині тепле з окремими спекотними періодами. Абсолютний максимум температури повітря становить +40° і відмічався у серпні 2010 р., абсолютний мінімум +1° – у серпні 1966 р. 

Аналізуючи кліматичні особливості літнього сезону, чисельні розрахунки, а також особливості синоптичних процесів поточного року, можна зробити висновок, що літо 2018 року очікується аномально теплим та з окремими інтенсивними зливовими дощами.

Поділитись

Коментарі

Вгору