Мер вважає нас за бидло, – у Черкасах стихійники пригрозили владі акціями непокори

16 червня 2016, 17:26
Фото: Про все

Фото: Про все

Сьогодні стихійні торговці без попередження блокували рух автотранспорту в центрі Черкас - по бульварі Шевченка в районі Соборної площі, створивши таким чином незручності містянам. За словами ініціаторів акції, це всього лиш попереджувальна акція для влади. Надалі вони готові вдаватися до більш радикальних методів – перекриття доріг загальнодержавного значення, залізничних колій, блокування роботи міського голови.

А розпочиналось все зранку під час зустрічі між керівництвом міста в особі заступників міського голови Станіслава Овчаренка і Геннадія Шевченка та Черкаською профспілкою підприємців, працівників торгівлі та сфери послуг, котра представляє інтереси стихійних торговців по всьому місту. Під час зустрічі було досягнуто домовленостей про надання стихійникам відповідних місць на ринках, створення робочих груп по взаємодії.

Проте через деякий час підприємці захотіли зустрітись з міським головою, однак зробити цього не вдалось. Бондаренко повідомив, що наразі він занятий, і порадив торговцям шукати його в місті, якщо вони цього хочуть.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Ми досягли компромісу, проте нас знову кинули. Мер відмовився спілкуватися з нами. Він вважає нас за бидло. А сьогоднішня акція попереджувальна. Завтра ми більшими силами вийдемо на протест, ми будемо перекривати значимі дороги, блокуватимемо самого мера, - розповів в коментарі «Про все» голова Черкаської профспілки підприємців Леонід Запорожець.

Фото: Про все

Фото: Про все

Протестувальники обурені тим, що влада «замилює очі» обіцянками, начебто йдучи назустріч, але потім поліція знову перешкоджає встановленню яток з товарами.

- Такі ж самі як сьогодні переговори були три дні назад. Людей обдурили, не дають торгувати. У нас вимога одна – дати нам працювати. Влада міста звертає на поліцію, що це вони розганяють, а поліція показує рішення виконкому, в якому зазначено, що вони повинні перешкоджати торговцям, – озвучила своє обурення приватний підприємець Алла Корнієнко.

Фото: Про все

Фото: Про все

Інше стверджує заступник міського голови Геннадій Шевченко, який впевнений, що міська влада своїх обіцянок дотримується.

- По великому рахунку - це незначна купка перекупників з навколишніх сіл, яка шантажує 300-тисячне місто. Ми будемо відстоювати свою позицію по припиненню стихійної торгівлі до кінця, - зауважив він. - Наше головне завдання - убезпечити громадян від недоброякісної продукції, яка має проходити санітарне обстеження. Ми запропонували вісім ринків і місця на них. А їх позиція одна - ми будемо торгувати де хочемо і як хочемо. До констуктиву ми готові а до шантажу- ні.

Невдоволені діями стихійників і пасажири громадського транспорту. Зокрема, через страйк водії були змушені зупинити тролейбуси посеред дороги.

- Мало того, що моє підприємство несе збитки, де я працюю водієм. Великі незручності й для пасажирів. Он сидять пенсіонери, які чекають подальшого руху, бо в них нема коштів на маршрутки. Нам через зрив графіку прийдеться міняти режим руху. Великі незручності з цих перекриттів, дуже великі, - дав свою оцінку ситуації водій КП «Черкасиелектротранс» Петро Андрійович.

Як зазначив у коментарі «Про все» в.о. директора КП «Черкасиелектротранс» Тарас Хвиль, такі перекриття приносять суттєві збитки підприємству.

- Якщо взяти 13 червня, тобто в понеділок, коли на 700-річчя перекривали дорогу, то у порівнянні з 6 червня ми втратили під час простою 4 тис. 400 грн. І це враховуючи те, що через площу 700-річчя йде лише один маршрут. Сьогодні ж на центральній площі простоювало як мінімум 5 маршрутів, то думаю сума буде набагато більша, – зазначив він.

Фото: Про все

Фото: Про все

Не дочекавшись зустрічі з міським головою та керівництвом міста, стихійники все ж розблокували дорогу та рушили до приміщення Черкаської міської ради, де провели імпровізований мітинг, пригрозивши міській владі подальшими акціями протесту.

- Запам’ятайте, для вас світлофорів немає. Ми оголошуємо постійно діючу акцію громадської непокори. Ті, хто сьогодні не з нами, вони пошкодують, що купились на обіцянки влади. Ми ж будемо й надалі продовжувати боротись за свої права, – звернувся до присутніх голова тергромади Черкас Ростислав Бублієнко.

По завершенню імпровізованого мітингу організатори акції закликали присутніх зібратися біля міськвиконкому 17 червня на 9 годину.

Фото: Про все

Фото: Про все

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору