За кошти, пожертвувані працівниками Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Черкаській області цими днями придбано 4 антидронові рушниці для ЗСУ, пише Козацький край.
У перші дні 2024 року дві з них передали до 3 окремої штурмової бригади, ще дві - до 118 окремої бригади територіальної оборони.
"Дякую Ігорю Фесуну і обласному центру екстреної медичної допомоги Черкащини за те, що "закрили" дві з трьох литовських антидронових рушниць для другого штурмового, - написав у фейсбуці командир 2-го батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук ("Сліп"). - Третю закрили ви своїми донатами. Їх ціна вища за українські аналоги (більше ніж пів мільйона гривень штука), проте надійність - краща за будь-які аналоги".
Свій пост "Сліп" проілюстрував фото, на якому він зображений з антидроновою рушницею виробництва литовської компанії NT-Servise. Ця компанія поставила перші свої антидронові рушниці EDM4S для ЗСУ ще в 2021 році, але у невеликій кількості.
У комплекті обладнання EDM4S: корпус рушниці, спрямовані антени, РЧ модулі, акумулятор, голографічний або оптичний приціл. Час роботи акумулятора - до однієї години. При цьому є додаткові запасні акумулятори. Крім того, обладнання може працювати й від адаптера змінного струму. Маса комплексу становить всього 6 кг, розміри — 250×350×900 мм.
EDM4S досить простий для опанування. Достатньо мати заряджену батарею, візуально визначити ціль − ворожий дрон і за допомогою оптичного прицілу якомога точніше прицілитись та натиснути на спусковий гачок. Направлені антени відправлять імпульсний «постріл» та знешкодять повітряну ціль.
Часто після "приземлення" російських дронів з них вдається "зчитати" всю інформацію, включно з місцем, звідки дрон злетів. Неушкоджені або ж полагоджені трофейні дрони перепрошиваються і використовуються вже проти російських окупантів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram