Медичний канабіс значно здешевить якісне знеболення, – Парамонов

31 жовтня 2019, 21:02

Медичний канабіс значно здешевить якісне знеболення, - Парамонов

Використання медичного канабісу полегшить стан тяжкохворих пацієнтів. Про це розповів директор обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов. З його слів, такі препарати будуть дешевші, ніж засоби знеболення на основі опіатів та їхніх аналогів, які нині використовують у закладах охорони здоров’я, інформує "Суспільне".

Нагадаємо, в травні народні депутати попереднього скликання зареєстрували законопроєкт, який легалізує використання канабісу в медицині.

Відповідна петиція на сайті Верховної Ради зібрала необхідні 25 тисяч підписів. До розгляду документ не дійшов. 28 липня його відкликали.

Медсестра обласного центру паліативної допомоги Надія Коровай показує нашій знімальній групі препарати, якими у закладі лікують тяжкохворих. Це таблетки, засоби для ін’єкцій, сиропи.

«Це у нас наркотичні засоби – пластирі трансдермальні. Вони є 25 млг – слабшої дії, потім іде по наростаючій по міліграмах. Відкривається і на шкіру на передпліччя наклеюються на дві доби».

Один із пацієнтів центру називатися на камеру й розповідати про свій діагноз відмовився з особистих міркувань.

«Якби не було болю я б тут не знаходився, мені довелося сюди приїхати, бо іншого варіанту не було ніякого, лікування немає. Я зараз приймаю знеболююче – морфій медичний, а за рахунок легалізації марихуани, мені здається, допомогло, тому що воно заспокійливе для моєї хвороби».

У закладі нині перебувають 16 пацієнтів. Завідувач Центру Максим Босенко каже: препарати на основі медичного канабісу не мають психоактивної дії. Ними можна лікувати розсіяний склероз, хворобу Паркінсона, епілепсію, використовувати для знеболення.

«Казати про те, що ці препарати можуть використовувати наркомани – ні. По-перше, вони дорогі в порівняні з тим, що можна знайти на вулицях, по-друге, вони настільки очищені, що саме оцього психогенного фактору, оцих психоделічних розладів, «польоти в космос» не викликають».

Максим Босенко додає: медичну марихуану легально використовують у Німеччині, Франції, Канаді, США, Ізраїлі та інших країнах.

«Якщо брати закордонний досвід, то лікування не завжди полягає в тому, що людина сидить і палить цю цигарку постійно з ранку до вечора. Основна діюча речовина – тетрогідроканабіол – вона у вигляді олії, використовується тільки у вигляді олії, це фактично ідуть як ліки».

Цьогоріч на знеболювальні препарати (опіати та їхні аналоги) для пацієнтів паліативного центру та інших підрозділів обласного онкодиспансеру витратили 2,5 мільйона гривень, – розповідає очільник закладу Віктор Парамонов.

«Коли ми говоримо про медичний канабіс, то тут є економічно велика складова. Тому, що це здешевить, набагато здешевить якісне знеболення. Тому, що ми все рівно опіати використовуємо, які набагато потужніші, ніж медичний канабіс. Це немає нічого спільного з хімічними синтезованими наркотиками, важкими, які знищують людей. Це навпаки – допомога».

Головна спеціалістка Департаменту протидії наркозлочинності Ірина Прянішнікова розповідає, перед тим, як легалізувати використання канабісу, слід на державному рівні провести медичні дослідження і з’ясувати як він впливає на організм.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору