Медично-мовний скандал: чому в черкаській поліклініці видають довідки російською мовою

02 грудня 2019, 11:12

Черкаський журналіст та письменник Назарій Вівчарик написав на своїй сторінці у Фейсбуці про те, що його обурило використання російської мови в документації у Першій міській поліклініці.

«Я руській должон вивчіть только за тєм, чтоб в Україні робити флюорографії? Таваріщ господін Стаднік (директор департаменту охорони здоров'я міськради, - ред.), почему в первой поліклінікє такіє дєла? – пише пан Назарій. – А тепер серйозно, я у вівторок робив флюрографію, оскільки без неї не міг звернутися в лікарню за потреби. Персонал у першій міській поліклініці нормальний, все зробили , але коли в четвер сьогодні прийшов за відповіддю, то там все російською, пояснили, що у них такі комп'ютери і зв'язок з Києвом саме такий, що там все російською …. На цьому великий знак питання. …»

У відповідь на це директор Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки Владислав Свириденко повідомив, що техніка 1999 року випуску, і переналаштувати її працювати українською мовою неможливо.

«Сьогодні ІТ фахівці цей апарат практично розібрали. Висновок - програма російськомовна, змінити неможливо, друк короткого висновку запрограмований уже і незмінний, – відзначив також на своїй сторінці у Фейсбук Владислав Свириденко. – Поданий черговий бюджетний запит на 2020 рік, у якому ДВА рентгенологічних комплекси, а потрібно місту оновити П'ЯТЬ. Давайте разом вирішувати це питання, разом зі ЗМІ, депутатами, усією громадою. Бо через рік ні рентгену, ні флюорографії амбулаторно зробити буде просто ніде», – написав лікар.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору