Майже у 100 жителів області діагностували вірус грипу А

26 грудня 2022, 15:25

Впродовж першої половини грудня в Черкаській області зареєстровано 8 593 випадки захворювань на грип та ГРВІ. З-поміж захворілих 55,2% складають діти та 44,8% – доросле населення.

Вірус грипу типу А лабораторно підтверджено в 77 випадках, віруси SARS-Cov-2 – у 26 випадках та інші віруси респіраторної групи інфекцій – у 39.

Серед обстежених хворих найчастіше віруси грипу та ГРВІ виявляли у дітей з організованих колективів до 4 років. Зокрема вірус грипу типу А – у 24 осіб, респіраторно-синцитіальний вірус – 12, риновірус – 4, коронавірус – 4, аденовірус – 2, метапневмовірус – 1.

"Діти схильні до вірусних захворювань більше, ніж дорослі. Причина – в недосконалості дитячого імунітету, недотриманні соціального дистанціювання, переохолодженні внаслідок довготермінового перебування в укриттях. Наразі, під час опалювального сезону, тривале перебування дітей у сухому, теплому приміщенні зумовлює пересихання слизової носа та горла, що послаблює місцевий імунітет носоглотки і допомагає вірусам потрапити до організму", - повідомляють у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору