Майже 80% відсотків жителів Черкащини підписали декларації з сімейним лікарем

11 липня 2019, 19:37

Майже 80% відсотків жителів Черкащини підписали декларації з сімейним лікарем

75 відсотків жителів Черкащини наразі підписали декларації з сімейними лікарями. У загальнонаціональному рейтингу за цим показником Черкащина займає середні позиції.

Про це під час 4-го форму медиків, який проходить на Шполянщині, розповів Директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. За його словами, люди підписують декларації як із медиками, що працюють у комунальних закладах, так і з приватними лікарями.

При цьому він навів невтішну статистику. Так, у світі первинна ланка в сільській місцевості ефективно працює і вирішує на місці до 80 відсотків медичних звернень.

У країнах ЄС співвідношення звернень пацієнтів на первинний рівень становить 79 відсотків, ще 30 відсотків - приходиться на "вторинку".

А от в Україні ситуація кардинально протилежна: 80 відсотків пацієнтів отримують допомогу на другому чи третьому рівнях, оминаючи первинну ланку - амбулаторії, ПСМД, ФАПи та сімейних лікарів.

Головний лікар Шполянської ЦРЛ у свою чергу наголосив на недостатньому фінансуванні вторинної ланки, яка, на відміну від первинної, не підпорядковується ОТГ.

- Лікарі не мають випрошувати собі гроші, вони повинні мати гідні умови праці, - зазначив він.

Коментарі

Вгору