До Держпродспоживслужби Черкащини протягом лютого-червня 2022 року надходили звернення від споживачів щодо підвищення цін. Від початку введення воєнного стану — майже 100 таких звернень, пише Суспільне.
Головна спеціалістка сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Марина Харенко розповіла, що звернення громадян стосувалися, зокрема, підвищення цін на харчі, паливно-мастильні матеріали та ліки.
За словами Марини Харенко, до переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, належать:
- цукор,
- борошно пшеничне вищого сорту,
- молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці),
- хліб житньо-пшеничний,
- яйця курячі категорії С1,
- птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої),
- батон,
- олія соняшникова рафінована.
За її словами, фахівці служби разом із працівниками поліції та представниками територіальних громад стежать за встановленням цін у закладах торгівлі, аби контролювати необґрунтоване підвищення цін на визначені продукти, ліки та пальне.
"Загалом фахівці Держпродспоживслужби в Черкаській області провели понад дві тисячі спостережень цін щодо товарів, що мають істотну соціальну значущість. При виявленні порушень проведена відповідна робота з суб’єктами господарювання щодо зниження цін", — поінформувала Марина Харенко.
За її словами, Постановою Кабінету Міністрів України 17 травня 2022 року зупинили дію пункту 414 постанови Кабміну від 9 грудня 2020 року "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Цей пункт встановлював граничний рівень торговельної надбавки на період дії карантину в розмірі:
- не більше семи гривень з урахуванням ПДВ, що нараховується до середньої вартості літра дизельного пального;
- не більше шести з половиною гривень з урахуванням ПДВ, що нараховується до середньої вартості літра бензинів автомобільних.
З 20 травня суб’єкти господарювання, які реалізують паливно-мастильні матеріали на АЗС, визначають ціни без обмежень рівня торговельної надбавки, пояснила представниця Держпродспоживслужби Черкащини.
Якщо черкащани виявлять підвищені ціни на соціально значущі товари, вони можуть першочергово звертатися до адміністрації торгових мереж (магазинів, кіосків тощо), а також до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області за телефонами: (0472) 33 12 08 або (0472) 63 05 27 або можуть відправити звернення на е-mail zahyst.cherkasy@gmail.com.
У зверненні необхідно зазначити найменування та адресу магазину, назву населеного пункту та, якщо є змога, додати підтверджувальні фото і чеки.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram