За два місяці жителі 20 будинків в Умані створили ОСББ, пише Вечірня Умань.
«Уманчани почали розуміти, що створення ОСББ – це найкращий спосіб захистити своє майно і підвищити рівень комфорту в будинку», - зазначив в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства Уманської міської ради Віталій Харченко
На сьогодні в Умані нараховується 68 об’єднань співвласників та попри все в місті залишається майже 300 будинків, які не визначились з формую керування.
«Згідно закону, ОСББ потрібно було створити до 1 липня. Якщо ж в найближчі тижні поки відділ житлово-комунального господарства буде формувати комісію, ці будинки не створять ОСББ, то на конкурсній основі їм призначать управителя. Це може бути як фізична особа-підприємець, так і керуюча компанія,» - розповів Віталій Харчеко.
Як швидко замінити ЖЕК на самоуправління:
Алгоритм створення ОСББ детально описано в Законі України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Основні кроки цього процесу:
– створити ініціативну групу з трьох осіб, яка має встановити власників житлових приміщень будинку (для цього необхідно звернутись у відділ державної реєстрації виконавчого комітету), -
– повідомити співвласників про збори та провести їх, на яких прийняти рішення про створення ОСББ. Також на зборах обирається голова, який пише заяву про створення ОСББ в реєстраційну службу і через 2-3 години ОСББ створюється.
– після цього голова має відкрити поточний рахунок в будь-якому банку, на який мешканці зможуть перераховувати кошти на утримання будинку і прибудинкової території.
Новостворені ОСББ обіцяють не залишати без підтримки міської влади. З бюджету планується виділення коштів на співфінансування заходів з покращення благоустрою: підвищення енергоефективності, встановлення теплових лічильників і теплових пунктів, капітальний ремонт покрівель, утеплення фасадів тощо. Міський бюджет буде готовий покрити 50% таких витрат.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram