В сучасному світі тату не є дивиною. В Черкасах часто можна побачити дівчат і хлопців із різноманітними малюнками на тілі. Проте ставлення до тату все ще є неоднозначним. Одні вважають це мистецтвом, інші – вульгарністю. Наші герої належать до першої групи і не звертають уваги на суспільні упереджені думки, пише in.ck.ua.
"Тату дуже затягує: набивши одну, важко зупинитися"
- Тату – це те, що відрізняє тебе від інших і відбиває певні життєві етапи. Перше моє тату на руці було невдалим. Хотілося перебити його. Я довго думала над композицією і прийшла до ідеї з ліліями, я їх дуже люблю. На ногах набивала листя конюшини. Воно для мене багато означає, бо пов’язано з певним переворотом у моєму житті. Я абсолютний скептик, тому не вкладаю глибинний сенс у свої тату. Абсурдно вважати, що малюнок на тілі може щось кардинально змінити в житті. Головне – вірити в себе та прагнути досягнути цілі! Тату дуже затягує: набивши одну, важко зупинитися. Це красиво, ефектно, сміливо і сексуально. Для мене це провідник у світ нових інтересів і знайомств, - говорить студентка Аня Хелетій.
"Стиль "орієнтал" одразу мене підкорив: він буде актуальним і у 20, і у 60 років"
Перше тату зробив у 18 років у традиційному стилі "орієнтал". Це був короп "Коі". Він символізує боротьбу з різноманітними перешкодами. Спочатку батько категорично не сприймав мої тату, але зараз ставиться до них толерантно. Стиль "орієнтал" одразу мене підкорив: він буде актуальним і у двадцять, і у шістдесят, і через сотні років. Для мене головною є естетична складова тату, тому символізм малюнка відходить на другий план. Сьогодні в процесі масштабна робота – дракон. Він простягатиметься від потилиці до колін, - каже художник Андрій Космін.
"Я набив тату через втрату близької людини"
- Я мріяв про тату з 14 років. Тоді був футбольним фанатом, мені подобалося, що у гравців були татуювання. Перший малюнок зробив у травні 2015 року на правій нозі. На цей вчинок мене спонукала втрата близької людини. Хотілося закарбувати пам’ять про неї. Обрав зображення лайки. Для мене вона символізує прагнення іти вперед і ніколи не зупинятися. Пізніше прикрасив і руку. Мої близькі були шоковані першим татуюванням, не вірили що воно справжнє, чекали доки змиється. Проте з часом змирилися. Зараз воно їм подобається. На цьому не планую зупинятися, хочу розписати ліву руку, шию, торс, - говорить студент Олексій Молчанов.
"У значення свого малюнку я вкладаю великий сенс"
- В юності я експериментувала зі своєю зовнішністю. Набити тату було моєю давньою мрією... Коли з’явився шанс, я одразу ним скористалася. У значення свого малюнку я вкладаю великий сенс. Для мене три ластівки це символи любові, затишку та жіночності. Напис – це особисте. Він показує мій душевний стан. Вважаю, що тату сильно вплинули на моє життя. В майбутньому планую зробити ще декілька невеличких татуювань, - розповіла студентка Оля Порожня.
"Малюнок дарує мені врівноваженість і спокій"
- Я дуже люблю природу, відчуваю прямий зв'язок із нею, вона мене надихає. Тому захотіла набити собі малюнок у вигляді пейзажу. Для мене він символізує сенс життя, дарує врівноваженість і спокій. В майбутньому планую набити ще декілька тату. Я думаю, що це дуже круто. Моє оточення реагує по-різному. Одні говорять, що це небезпечно і псує шкіру, інші захоплюються. Батьки були категорично проти, але потім я дала зрозуміти, що рано чи пізно отримаю бажане, - каже учениця Радмила Романова.
"Я не хотіла наносити щось скромне та неякісне"
- Татуювання як мистецтво подобалося з часів, коли я зацікавилася рок-музикою. Я не хотіла наносити щось скромне та неякісне, тому одразу набила рукав. На моїй руці зображена "Аліса в країні чудес". Ідея з малюнком виникла після проходження гри "Alice Madness Returns". Мені сподобався її психоделічний стиль. Крім того, фільм "Аліса в країні чудес" зняв мій улюблений режисер Тім Бартон. Для мене тату – це просто прикраса. Мамі воно сподобалося, а от із бабусею все значно складніше... Після нанесення малюнка почала отримувати більше уваги й зацікавлених поглядів від оточуючих. З особливим інтересом зображення розглядають діти. Вони роблять це без будь-якого осуду, на відміну від дорослих, - розповіла інтернет-маркетолог Інна Голіцина.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram