У Черкасах триває виділення землі учасникам антитерористичної операції на східних рубежах країни. Наразі між бійцями розподілили 92 ділянки в межах вулиць Онопрієнка та Грибної. Утім, сім із них поки лишили в резерві для родин загиблих.
Кожен із наділів – площею шість соток. Аби унеможливити зловживання та справедливо підійти до процесу їх закріплення за АТОвцями й подальшої передачі у власність, 12 жовтня, в залі засідань міськвиконкому провели відкрите жеребкування. Відтак, кожен із майбутніх власників у рівних умовах могли дізнатися про місце знаходження своїх ділянок.
На думку міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, це основний принцип, за яким має відбуватися виділення землі військовим. Оскільки нині склалася ситуація, коли вільні ділянки майже відсутні, натомість заяв від бійців – близько 1400. Він, серед іншого, звернув увагу й на необхідності унеможливлення випадків, коли цю землю може отримати людина, котра не служила в АТО.
– Це заслужені земельні ділянки. Кожному з Вас я висловлюю глибоку вдячність за ваш громадянський обов’язок, за те, що не стояли осторонь, а захищали нашу Україну, – сказав він. – Дійсно, ми маємо труднощі з виділенням землі: виходить так, законом це передбачено, але ж фізично її недостатньо. Прикро, що люди, котрі повертаються з фронту, вимушені опинитися в такій ситуації. Хоча ми докладаємо максимум зусиль для того, аби врегулювати це питання.
Як розповів його заступник Геннадій Шевченко, який очолює робочу групу з питань виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції, в першу чергу право на власність визначили за родинами загиблих, за ними – бійці, котрі під час служби в АТО отримали інвалідність. Решта ж у порядку черговості реєстрації заяв. До складу цієї комісії поруч із фахівцями профільних департаментів міської ради ввійшли волонтери та самі ж бійці.
– Епопея з виділенням землі військовим тривала років зо два, загалом, ми опинилися в ситуації, яка свідчить про правову прогалину. Бо законом не передбачений жодний механізм – ані черговість, ані принципу, за яким визначати де й чия ділянка, – зауважив Геннадій Юрійович. – Власне, цей закон не врегулював багато важливих речей, тож наша комісія і намагалася розробити окремі правила передачі землі АТОвцям.
За його словами, для узаконення права володіння цими наділами далі триватиме процедура підготовки відповідних рішень сесії.
За інформацією прес-служби Черкаської міськради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram