Майстерня черкаської художниці «пережила» сім змін влади та від жодної не дочекалася допомоги

20 грудня 2014, 19:15
IMG_1231

Фото Про все

Творча майстерня заслуженого художника України Олександри Теліженко відзначила 21-річницю роботи. За час роботи майстерні, у Черкасах вже сім разів змінювалася влада, але підтримки від жодної з них досі не було. 

- Це не ювілей, але для нас це важлива дата. По нумерології це суттєве число. Це як завершений базовий етап та можливість переходу на вищий рівень, - пояснила Олександа Теліженко. - Та цей 21 рік нам доводилося йти, як по мінному полю, бо в культурі увесь цей час панував хаос.

Однак попри це, Олександра Теліженко зазначає, що сьогодні про майстерню знають не тільки в Україні, а й за кордном. Нагадаємо, що майстерня Олександри Теліженко спеціалізується на створенні мистецьких виробів, оздоблених ручною та машинною вишивкою. Роботи ексклюзивні та малосерійні, виготовлені на основі авторських ескізів. Наприклад, унікальність рушників Теліженко у тому, що вишивають їх на домотканому полотні.

- У нашій роботі поєднується мистецтво та наука. Рушник - це ціла академія, а щоб з ним працювати потрібно самому бути академіком, - говорить пані Олександра. - Ми давано вже переросли рівень Черкас. І ми в силі представити нашу культуру на будь-якому рівні від Сміли до Нью-Йорку. Адже у світі країна ідентифікується не через політику, чи економіку, а через культуру. Тобто ми власним коштом та добровільно виконуємо державну програму по розвитку культури, а що робить держава?

IMG_1228

Фото Про все

Також вона додає, що часто бачить свої авторські розробки у виконанні інших майстрів. Тож доводиться захищати свої авторські права. Але хоч і існують різні закони, які покликані захищати інтелектуальну власність та художний промисел, відстоювати свої права завжди важко.

- Буває не встигну крок ступити, як він уже продубльований. А потім я подумала, що коли людина краде, або плагіатить, то це свідчить про її неспроможність дати такий рівень, як ми. А нам потрібно йти вперед, - переконана майстриня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору