Лисянському Шевченку дістається то від опадів, то від дівчат

15 листопада 2017, 22:12

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Лисянці, встановлений ще у 80-их роках, вже давно вимагав втручання реставраторів – глибокі тріщини, які «поповзли « по руках і ногах поета, стали тривожним провісником його руйнації. Як завжди, причиною зволікання з ремонтом стала відсутність коштів у бюджеті. На останній сесії районної ради депутати, нарешті, вирішили це нагальне питання і виділили на реставрацію 15 тисяч гривень, інформують "Вісті Черкащини".

Виконати цю ювелірну роботу взялася майстриня з Черкас Любов Медуха.

– Річ у тім, що кована мідь, якою окуто пам’ятник – це такий матеріал, який може слугувати максимум п’ятнадцять років, потім він потребує реставрації. Ви ж розумієте – перепад температур, вода потрапляє у щілини, а далі під дією морозу розриває мідь, – розповіла Любов Олександрівна.

Майстриня кілька днів «лікувала» Шевченка, запаяла тріщини, обробила поверхню спеціальною хімічною сумішшю. Далі потрібно ретельно стежити, щоб скульптура молодого поета знову не постраждала від перепаду температур. І від зайвої «опіки» лисянських дівчат, які постійно підмальовують йому обличчя губною помадою.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору