Львів’яни з вадами зору зможуть “побачати” Черкащину за допомогою аудіодискрипції

05 травня 2017, 19:12

Упродовж 8-12 травня ГО "Фонд реабілітації незрячих" організовує заміську автобусну мандрівку по історико-культурних пам’ятках Черкащини. Учасниками мандрівки стануть 25 осіб з інвалідністю зору, серед яких є й діти, пише "Новини Чигирина".

Захід реалізовується за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради у рамках проекту "Мандрівна планета".

Це  перша з серії запланованих мандрівок, яку продовжить подорож у вересні по Чернігівщині. Спеціально для того, щоб зробити мандрівку доступною для повністю незрячих і слабозорих учасників, організація підготувала гіда  і розробила маршрут  подорожі.

Професійний  гід  засвоїв  мистецтво аудіодискрипції – коментування  візуальних об'єктів – архітектурних і природних  пам’яток, музейних експозицій  тощо  для  осіб, які не можуть бачити їх зором. Ця послуга була впроваджена в Україні відносно нещодавно – у  2013   році   шляхом  створення   спочатку  перших мультиплікаційних  фільмів  з  аудіодискрипцією  для  незрячих  дітей, а  згодом – художніх стрічок, театральних вистав та ін.

Починаючи з 2016 року, організатори заходу почали навчати гідів мистецтву коментування  динамічних  і  статичних  візуальних об'єктів для осіб з повною або частковою втратою зору.

Захід "Мандрівна планета", який триватиме чотири доби поспіль, дозволить 25-ти  його  учасникам одержати максимальне задоволення від поїздки  і максимальну інформацію як під час переїзду автобусом, так і в місцях проведення екскурсій.

Планується, що група львів’ян з важкими порушеннями зору відвідає парк "Софіївка" в Умані, Чернечу гору в Каневі, Моринці та Кирилівку, Холодний Яр і Три криниці, Суботів та Чигирин, Черкаси  і Мошни.

Коментарі

Вгору