В Умані зареєстровано випадок захворювання на лептоспіроз, захворювання діагностували чоловіку 1974 року народження.
Пацієнт звернувся за медичною допомогою 28 жовтня, його госпіталізували до інфекційного відділення Уманської центральної міської лікарні із діагнозом «Лептоспіроз, жовтушна форма, гострий перебіг». За результатами лабораторного дослідження крові виявлено ДНК бактерії Leptospira.
Встановлено, що 22 жовтня хворий ловив рибу в річці Синюха, маючи порізи на руках, контактував із водою.
Фахівці встановили, що домоволодіння пацієнта перебуває в належному стані, зберігання харчових продуктів організоване згідно з нормами, а слідів мишовидних гризунів на території не виявлено.
Відтак надано рекомендації міському голові, керівнику Уманського тепличного комбінату, балансоутримувачам водойм, закладам торгівлі в загрозливій зоні щодо профілактики лептоспірозу. Розроблено та поширено пам'ятку для населення щодо профілактики лептоспірозу.
Зараження найчастіше відбувається через воду, забруднені харчові продукти, до яких мали доступ гризуни, предмети довкілля на які попали збудники хвороби, а також через порізи, мікротравми шкіри та слизової оболонки, при укусах щурами.
Основні симптоми лептоспірозу: гарячка, головний біль, нудота, блювання, біль у литкових і поперекових м’язах, очах, світлобоязнь, кон’юнктивіт, сухий кашель. Летальність при лептоспірозі становить від 1 до 30% .
За інформацією пресслужби ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram