Ловці вітру: у Черкасах опановують екзотичний вид спорту

11 квітня 2017, 18:01

Черкаси – не Гаваї, але покататися по воді з вітерцем все ж можна. Саме так вважають ті, хто підкорив водні плеса на вітрильній дошці. У Черкасах найкращий час для віндсерфінгу – весна та осінь. Саме тоді на Дніпрі завзяті можуть спіймати оптимальний для катання вітер. Він має дути уздовж річки та бути потужністю приблизно 10 метрів на секунду, інформує "ВІККА".

Віндсерфінг — вид вітрильного спорту і водних розваг, в основі якого лежить майстерність управління на водній поверхні легкою дошкою невеликого розміру із встановленим на ній вітрилом. Керування здійснюється шляхом нахилу щогли з вітрилом, а при русі в режимі глісування і також за допомогою нахилу самої дошки з борту на борт.

24-річний черкащанин вже 4 сезони поспіль опановує цей новий для України, але популярний у світі вид спорту. Каже, що в області ще близько двох десятків людей розділяють його захоплення. Найкращими ж місцями для катань на вітрильній дошці є острови Греції, Гаваї, Канари, Домінікана та Єгипет.

- У нас не траплялося, щоб віндсерфери збиралися великим колом. Це не командна гра. Бачив, щоб одночасно каталися максимум до 7 осіб. Як на мене, то найкраща компанія – двоє або троє людей, – розповідає Костянтин.

Незважаючи на свою любов до вітрильної дошки, він зізнається, що не зміг захопити цим спортом жодного зі своїх друзів.

- Багато разів агітував знайомих. Вони бачили і кажуть, що це класно. Але коли спробували, то вирішили, що це не для них. І справа не в спеціальній фізичній підготовці. Перед тим, як почати кататися, достатньо просто гарно розім’яти м’язи. Просто, щоб навчитися кататися, наприклад, на сноуборді, достатньо 2-3 години. А щоб опанувати віндсерфінг, знадобиться 2-3 тижні, – пояснює черкащанин.

Сам він завжди цікавився авіацією та тим, як важка машина може піднятися у небо та летіти. Хотілося самому відгадати загадки, як втримати баланс, навчитися орієнтуватися у просторі. Віндсерфінг допомагає якоюсь мірою відкрити для себе ці теми.

- Перший рік на віндсерфінгу – початковий. Перший місяць ти опановуєш швидкість 2-4,5 метра на годину. Потім стає нецікаво і ловиш вітер 3-5 метрів. А вже через рік катання розумієш, що тобі і вітру 4 метри на секунду замало. Наразі мені комфортна погода для катання 7-11 метрів за секунду, – ділиться Костянтин.

Каже, що найкращий вітер для вітрильної дошки – північно-західний. При цьому, за словами спортсмена, від берега краще не відпливати.

- Я катаюся недалеко від берега – від пірса до острова і назад. Приятель якось спіймав вітер і поплив від берега до середини Дніпра. Дорога туди зайняла 20 хвилин, а потім попутний вітер скінчився. Він добирався назад 4 години. Весь цей час гріб руками, – пригадує історію черкащанин.

Костянтин радить охочим спробувати себе у віндсерфінгу спершу взяти обладнання на прокат. Так спочатку робив він сам, до того, як придбав собі якісний комплект.

- Новий комплект гоночного обладнання коштує 2-2,5 тисячі доларів. Якщо купувати той, що вже був у використанні, можна знайти і за тисячу. Їх купують за кордоном, щоб покататися і привозять в Україну. Продають, коли вони їм не потрібні. Тож за півціни можна знайти майже нове спорядження, – зазначає Костянтин.

Хлопець з нетерпінням чекає на відкриття нового сезону. Взимку ж розважає себе сноубордом.

- Кататися починаємо з весни. Хтось ще з березня, я –  із травня. Закінчуємо сезон восени. Наразі всерйоз замислився щодо придбання гідрокостюма, щоб продовжити термін своїх катань, – ділиться планами черкаський спортсмен.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору