Пише для себе і таким чином відволікається від буденності. Так черкаський журналіст і письменник Назарій Вівчарик говорить про свою літературну творчість. Минулого року під час книжкового фестивалю він презентував свою збірку містичних оповідань "Те, що серед нас", а вже сьогодні в місті показали фільм, знятий за мотивами творів із неї.
"Людям треба знайти негативного героя"
Режисером містичного трилеру «Злакров» став редактор телеканалу UA:Черкаси Максим Дубінський. Він екранізував три містичні оповідання черкаського автора, поєднавши їх однією темою. Це оповідання «Різник», «Зустріч з кумом» і «Ніч на вокзалі». Вони увійшли до збірок «Те, що серед нас» та «Свині».
Сьогодні в кінотеатрі "Україна" відбулася прем'єра фільму.
"Для мене писати книги - це свого роду медитація. Якщо журналістика - це змалювання реальності, то література - це спосіб від неї відволіктися. Там я можу зробити так, щоб восторжествувала справедливість", - розповідає Назар.
У своїх творах він порушує різні теми - від проблем екології до теми соціальної несправедливості чи, для прикладу, покинутих сіл.
- Звичайно, є оповідання кращі, є гірші, але всі вони в мене з ухилом на фантастику, містику, хорор. Тому що люди люблять негатив. Як журналіст я не раз помічав, що про ДТП читають багато, а про ціни на зерно - майже ніхто, - додає автор. - Людям треба знайти негативного героя і "вилити" на нього свої власні проблеми. У своїх оповіданнях я намагаюся все ж не шукати такого персонажа, щоб його "покарати", а порушувати негативні ситуації, при цьому пояснюючи чому вони виникають.
АТОвці у ролі бандитів і герої, що "мандрують" фільмом
Зйомки проходили на Черкащині, тому можна сміливо сказати що це - місцевий продукт. Назар навіть сам був актором і грав самого себе - редактора черкаського сайту "Прочерк".
"Я за цей час познайомився з багатьма цікавими людьми, брав участь у зйомках, а в одному з епізодів взагалі мало не головний герой, - каже він. - Максим сам писав сценарій і адаптовував фільм для екрану. Місцями корегував, іноді навіть змінював імена героїв. Хоча основа та сама, що мені, як автору, дуже приємно".
На прем’єрний показ прийшли актори-аматори, які знялися у фільмі. Серед них - воїни АТО, відомі музиканти, громадські діячі, журналісти. Взяв участь у зйомках і Заслужений артист АР Крим Сергій Крашенінінніков.
Максим Кравець зіграв роль студента. Про те, що знімають такий фільм, від дізнався від кума. Для нього це акторський дебют.
- Кастингу ніякого не було, я прийшов і мені відразу запропонували роль, - каже хлопець. - Для мене це надзвичайно цікавий досвід.
Серед героїв фільму - і звичайні дівчата-студентки, і холоднокровний різник, і "братки"-бандити (серед акторів, що їх зіграли, різні люди - від АТОвців до керівника телекомпанії).
Виступаючи перед глядачами після прем'єри, Максим Дубінський подякував усім, хто долучився до створення фільму - акторам, операторам, авторам саундтреку, який уже встиг заполонити серця черкащан і загалом усім, хто взяв участь у зйомках.
- Чомусь нам так хотілося і ми це зробили. Це величезна робота і зауважте - жодного професійного актора, - зазначив він.
Проект був реалізований за сприяння Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міськради. За словами його очільника Сергія Воронова, на це пішло близько 30 тисяч гривень. Загалом же, каже Назарій, все було фактично на волонтерських засадах. Та і робили фільм без розмаху, без особливих "викрутасів", у ньому немає спецефектів, які вимагають значних фінансів.
- Максим обирав оповідання. які, на його думку. найкраще підходили для екранізації, - зазначає він. - По суті це три окремі оповідання, не пов'язані між собою . Кожне з них є завершеним твором.Однак йому вдалося їх пов'язати між собою. А деякі актори навіть перетікають" із одного епізоду в інший.
Режисер обіцяє, що невдовзі 36-хвилинний трилер з'явиться в ютубі, де його зможуть переглянути всі охочі.
Допоки ж можна переглянути трейлер:
А от у Назарія Вівчарика вже є кілька нових рукописів, а в планах - книга про сучасне життя. Звісно ж, з містичних ухилом.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram