Коломієць Наталія нутріциолог, функціональний дієтолог, тренер з харчування, психолог, педагог

Літні правила та звички, які допоможуть залишатися черкащанам у формі

16 червня 2021, 17:25

На вулиці ще не так спекотно, як зазвичай на початку літа, але спекотні дні прийдуть обов'язково. І з літом наш раціон та водний режим також будуть змінюватися. Він і повинен змінитися, щоб підлаштуватися під температуру та сезон.

Давайте розберемо літні правила та звички, які допоможуть залишатися здоровими та у формі.

1. В теплий період на першому місці стоїть вода. Ії кількість буде більша ніж взимку. Якщо взимку води не так і хотілося, але ж ми розумні і знаємо, що свою норму треба пити навіть і взимку, то влітку організм буде почуватися погано без води. П'ємо стільки, скільки потребує тіло, а воно буде просити, не сумнівайтеся. Головне не пити дуже льодяну воду. Бо це міф, що так буде краще. Треба пити теплу воду, щоб регулювати температурний баланс та не забирати у тіла ресурс на нагрівання води всередині. Якщо просту водичку пити не хочете, то додавайте лимон, лайм, м'яту, ягоди, робіть морси та лимонади.

2. Влітку, коли дуже спекотно, апетит може бути дещо знижений, та й сам організм буде просити щось полегше. Їжте по голоду, тільки ця порада до місця завжди. Не перевантажуйте організм в жару важкою, жирною та смаженою їжею.

3.Не виключайте з раціону сіль. Натрій - важливий елемент для підтримання водно-сольового балансу. Коли ви пітнієте влітку, дуже активно виходять лужні мінерали, такі як той же натрій, магній, калій та кальцій. Можна у водичку додавати рожеву або гімалайську сіль.

4. Додайте в раціон продукти, які мають охолоджуючий ефект: броколі, цукіні, капуста, груші, ожина, виноград, сливи та м'яту.

5. Треба скоротити кількість кави. Кофеїн це сечогінна речовина, що заставляє організм втрачати більше рідини вимиваючи тіж самі лужні мінерали, особливо кальцій. А зранку взагалі відмовтесь від кави. Тільки вода. І ваша судинна система вам подякує. Альтернатива: трав'яний або зелени чай.

6. Влітку буде велике споживання вуглеводів, хоч і класних та смачних, але ж... Рухайтесь. Ходіть пішки інтенсивно, робіть велопробіжки.

7. Тримайтеся від палючого сонця подалі. Наша шкіра, тобто людей, які проживають на нашій території не може витримувати стільки сонячних променів, хоч дійсно вони корисні, оскільки дають нам вітамін Д. Але все в міру.

8. Влітку як ніколи актуальні правила гігієни. Отруєння найчастіші саме зараз. Свіжі продукти швидко стають не свіжими. Мийте руки. Мийте добре овочі, фрукти та зелень, особливо листову, а краще замочуйте її у содовому розчині щоб позбутися землі в якій живуть паразити.

Всі тексти автора
Вгору