Спекотний та бездощовий початок осені став черговим випробуванням на пильність для лісівників. В екосистемах області продовжує утримуватися надзвичайна та висока пожежна небезпека, тож у працівників лісової охорони роботи менше не стало. Особливо це стосується хвойних масивів, де навіть невелике загорання може швидко перетворитися в масштабну пожежу.
Саме тому у Канівському лісгоспі питанням пожежної безпеки приділяють неабияку увагу. Лісівники добре знають: найефективніший спосіб боротьби з пожежами – не допустити їх виникнення. Для цього працюють на упередження – забезпечують цілодобове чергування працівників державної лісової охорони, а також здійснюють щоденні патрулювання.
За словами директора лісгоспу Едуарда Симоненка, з початку року проведено 74 рейди з виявлення порушників правил пожежної безпеки. За їх наслідками було виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 21 особу, накладено та стягнуто адміністративних штрафів на суму 442 гривні.
– Дуже прикро, що не всі усвідомлюють, які загрозливі наслідки може мати звичайна легковажність – кинутий у лісі недопалок чи залишене без нагляду багаття, – зауважує керівник підприємства. – Саме тому дуже важливо відповідально ставитися до загальновідомих правил пожежної безпеки.
Головною причиною пожеж у лісі є людський фактор. Тож лісівники постійно проводять роз’яснювальну роботу серед населення, готують наглядну агітацію на протипожежну тематику. Таких плакатів, панно та бігбордів на угіддях лісгоспу цьогоріч встановили більше 70 одиниць. Усе, аби привернути увагу відвідувачів лісу до проблеми безпеки довкілля.
До виконання запобіжних заходів у лісгоспі ставляться з особливою сумлінністю. Так, при плані у 150 км, тут цьогоріч облаштували 288 км мінералізованих смуг, догляди за мінсмугами провели на 495 км (при плані 275 км).
На території підприємства функціонують три лісові пожежні станції та два пункти накопичення пожежного інвентарю, укомплектовані всім необхідним. Втім лісівники сподіваються, що увесь цей арсенал протипожежних засобів буде якомога менш затребуваним завдяки відповідальному ставленню населення до безцінних скарбів природи.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram