У Макіївському лісництві Кам'янського лісгоспу лісівники спільно з сільськими активістами облаштували лісове джерело. Знаходиться воно в урочищі "Апельня" і має дуже давню історію, адже перші згадки про нього з’явилися понад півтора століття тому.
Загалом, за свідченнями місцевих старожилів, Макіївка здавна була багатою на лісові джерела. Донині збереглися три – усі вони знаходяться у лісовому масиві Макіївського лісництва і завжди були під наглядом як лісівників, так і громади.
Біля них зупинялися перехожі і тамували спрагу водою, адже вірили, що ця вода наділяє життєдайною силою. А згідно давнього повір’я, напившись джерельної води, людина здатна почерпнути силу самої землі. Тож, біля таких криничок ніхто ніколи не смітив, бо з покоління в покоління передавалася свята традиція – оберігати джерела, дані природою.
Джерело, що відновили в урочищі “Апельня”, відоме ще з 1850 року, як таке, що започатковувало річку Лебединку. Тієї річки вже дано немає, адже у 1860 році сільська громада, перегородивши її, утворила цілий каскад ставків, вода з яких витікає в Дніпро. Проте лісове джерело залишилося й донині.
Макіївські місцеві жителі створили ініціативну групу, звернулися до лісівників та разом вирішили облаштувати місцину біля цього лісового джерела, зробити там усі необхідні зручності, аби й надалі кожен бажаючий, чи подорожуючий мав змогу посмакувати цією дивовижною водою, яка надає сили та енергії.
- Облаштування та підтримка у належному стані лісових джерел та криничок – це один із важливих напрямків нашої роботи, в цьому маємо підтримку місцевих громад. На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й знаходиться на території держлісфонду, то наш безпосередній обов’язок взяти кожний такий об’єкт під охорону та опіку, – зазначає директор Кам'янського лісгоспу Віталій Верес.
За інформацією Черкаського обласного Управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram