З'явилась перша об’єднана територіальна громада на Черкащині, що уже розпочала процес вирішення питання передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ. Восьмого лютого Ліплявська ОТГ підписала відповідний меморандум із ГУ Держгеокадастру Черкаської області, повідомляє Черкаський прес-клуб.
- Питання передачі земель у межах громад стояло дуже гостро від початку реформи. Свого часу ми допомагали 11 об’єднаним територіальним громадам регіону готувати звернення до голови ВРУ та народних депутатів щодо прийняття постанови, яка б дозволила їм розпоряджатися землею за межами населених пунктів, - констатує директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. – І досі це призводило до виникання ситуацій, коли на території ОТГ з’являвся забудовник чи землевласник, розпочинав там роботи, а громада ніяк не могла на це вплинути.
- У нас траплялись прецеденти, коли Держгеокадастр відмовляв нашому АТОвцю у виділенні 2 гектарів землі у межах громади - а трохи згодом присилав нам на погодження питання виділення тієї ж земельної ділянки людині з іншого населеного пункту, і не АТОвцю зовсім, - говорить голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко. - Я сподіваюся, що після такого доленосного для наших ОТГ, рішення уряду, ми станемо повноцінними власниками своєї землі. Сподіваюсь також, що не виникатиме «волокити» у питанні створення громадських пасовищ, пріоритетність яких засвідчена обласною стратегією розвитку. Ми більше року займаємось цією проблемою, звертались до Держгеокадастру і отримати на 3 ділянки загальною площею 45 гектарів накази, які дозволяли сільській раді розробити на них проектну документацію.
- Зараз у нас у користуванні 1 гектар землі, за який ми сплачуємо податки. Тримаємо дві корови, тож нам потрібно десь і корову випасати, і запасати на зиму сіно. Я тримаю корови вже 35 років – і раніше колгосп виділяв нам випас і сінокіс, - розповідає мешканець Степанківської ОТГ Микола Решетняк. – А тепер ми б не проти взяти іще гектар, і таких людей у нас багато - бо яке ж село без худоби, а худоба – без пасовища? І от, нарешті, громада зможе виділити нам цю землю…
- Вирішення питання передачі земель об'єднаним громадам дозволить нам контролювати їх використання, упереджати рейдерство, навести лад у порядку сплати оренди цих земель, збільшити соціальний внесок орендарів у розвиток громади, - переконаний голова Білозірської об'єднаної територіальної громади Володимир Міцук. – У нас залишилося небагато земель за межами населених пунктів, проте, ми отримаємо можливість передати їх інвестору і отримати користь для громади. Цього кроку від уряду дуже давно чекали всі ОТГ України.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram