Лілію Маліщук поновили на посаді

04 квітня 2019, 17:29

Суд  частково задовольнив позов Лілії Маліщук, яку звільнили з посади нібито за перебування на робочому місці у стані сп’яніння. Зокрема, в рішенні суду йдеться про поновлення Маліщук на посаді директора департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради, стягнення з ЧМР середньомісячної зарплати за один місяць. Цю частину позовних вимог суддя постановив до негайного виконання.

На минулому судовому засіданні відповідачі поставили під сумнів медичну довідку про освідування позивачки. За словами адвоката ЧМР Олександра Мазура, довідка видана датою 8 жовтня, а лабораторний аналіз проведений 12 жовтня. Відповідно лікар поставив діагноз до того, як отримав результати. Тому суд викликав лікаря, який проводив огляд Лілії Маліщук, в ролі свідка.

Медичний працівник зауважив, що огляд він почав 8 жовтня, але лабораторний аналіз проводили 12 жовтня через технічні можливості наркодиспансеру. Хоч після попереднього огляду лікар не виявив ознак сп’яніння позивачки, проте за регламентом, якщо особа звертається  до закладу самостійно, тоді лабораторний аналіз проводиться обов’язково. Лікар поставив діагноз і видав довідку Лілії Маліщук після отримання результатів лабораторного аналізу, але припустився помилки й поставив неправильну дату. Про це він офіційно засвідчив під час засідання.

Саме через факт помилки в офіційному документі відповідачі просять суд не брати до уваги цей доказ.

- Документи складені з помилками визнаються недійсними, тому ми просимо суд вважати її такою. Після ухвалення рішення, думаю, будь-яка сторона подаватиме на апеляцію, якщо воно буде не на їхню користь, - сказав Мазур у коментарі журналістам.

Натомість адвокат Лілії Маліщук Анастасія Мельніченко наголосила, що відповідачі подають під сумнів медичні документи, проте не наводять достойних контраргументів.

- Якщо щось не враховувати, то треба подавати контраргументи. Адмінсудочинство побудоване таким чином, що відповідачі повинні довести те, що вони діяли в межах закону тощо, а не позивачі повинні доводити свою правоту. Ми надали довідку із медзакладу, який є єдиною лікарською установою, що проводить таке освідування. У Черкаської міської ради єдиний контраргумент – це покази свідків, які не бачили, як Маліщук вживала алкоголь. Не можна довести показами свідків перебування особи у стані сп’яніння. Тим паче ознаки, про які говорять свідки відповідачів, свідчать про середній стан сп’яніння, і в такому разі алкоголь за кілька годин ніяк не вивітриться. Тому, як на мене, у відповідачів немає достатніх контраргументів, - Мельниченко

Сама Лілія Маліщук просить суд поновити її на посаді, виплатити заробітну плату, яку вона не отримувала через неправомірне звільнення та стягнути з відповідачів моральну компенсацію у розмірі однієї гривні.

- Я авторитетна посадова особа, про це свідчать численні грамоти й подяки. Всі ці події шкодять моїй честі та гідності. Я коли вийшла з кабінету Ботнара, то мала дуже сильний головний біль й артеріальний тиск сягав 185. До того ж, зараз мені нелегко ходити по вулицях і пояснювати людям, що правда а що ні через такі протиправні дії, - додала Маліщук.

Загалом відповідачі під час дебатів наголошували на тому, що Маліщук не виявляла ініціативи пройти освідування, а зробила це самостійно після закінчення робочого дня. До того ж лабораторний аналіз проводили за кілька днів після того, як Маліщук їх здала, і, на думку Мазура, спирт міг вивітритися. Також представник відповідача повідомив, що під час складання акту освідування лікар допустив помилку. Тому не варто брати до уваги цей доказ.

Вже після рішення суду Лілія Маліщук зауважила, що впродовж усієї судової тяганини її постійно підтримували друзі та знайомі у соцмережах.

- Справедливість перемогла. Ніколи не думала, що трудовий спір може тривати близько чотирьох місяців. Це було важко морально і фізично не ходити на роботу, а постійно відвідувати засідання. Попри заявлену реорганізацію департаменту я планую повертатися на своє робоче місце, яке передбачене законом, - сказала Маліщук.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору