Лікування варикоцеле. Особливості та причини виникнення патології

30 липня 2024, 09:53

Варикозне розширення вен лозоподібного сплетення сім’яного канатика називається варикоцеле та здебільшого турбує чоловіків віком від 15 до 25 років. Хвороба може стати причиною передчасної еякуляції та навіть безпліддя, тому лікування варикоцеле має проводитись якомога швидше, при виявленні перших симптомів патології.

Варикозне розширення частіше розвивається через вплив наступних зовнішніх чинників:

  • м’язи преса тривалий час знаходяться в напруженому стані, зокрема при фізичній активності;
    розвиток пахових гриж з виходом до калитки;
  • часті закрепи, через що доводиться тужитись при випорожненні;
  • отримання механічних травм яєчка або перенесення венеричних захворювань;
  • ведення нерегулярного статевого життя, через що в яєчках застоюється кров.

Розвиток варикоцеле може бути спадковим. Також хвороба спостерігається з народження, якщо хлопчик народився з патологією – без клапанів у системі сім’яних вен. Незалежно від причин захворювання потребує реагування та лікування.

Симптоми, які свідчать про розвиток варикоцеле

На перших стадіях розвитку чоловік може не помічати формування патології. Першими ознаками проблеми стають провисання калитки, важкість та біль в паховій зоні, слабкість, погіршення працездатності, порушення потенції та передчасне сім’явипорскування. Больові відчуття стають інтенсивнішими під час фізичних навантажень.

З плином часу застій крові стає інтенсивнішим. Ігнорування хвороби на ранніх етапах може призвести до симптомів простатиту, тромбозу венозних вен та навіть безпліддя, тому що порушується процес вироблення сперматозоїдів. Тому хворобу потрібно лікувати для збереження ураженого яєчка та можливості майбутнього батьківства.

Діагностування та лікування патології

Лікар-уролог може діагностувати варикоцеле при стандартній пальпації яєчок. Для додаткової інформації про діагноз призначаються УЗД органів калитки та доплерографія, за потреби використовуються додаткові методики.

Лікування варикоцеле передбачає видалення варикозно змінених судин. Золотим стандартом вважається лапароскопічна операція – вона проходить з доступом через невеликі проколи на черевній стінці. Після виявлення проблемних вен хірург здійснює кліпування, що дозволяє зупинити патологічний процес. Операція проходить під відеоспостереженням, що підвищує її безпечність.

Лапароскопічне втручання витіснило традиційну операцію та ендоваскулярну емболізацію через низку переваг. Процедура проходить без значної втрати крові та суттєвого пошкодження яєчка, тому пацієнт може швидко повернутись до повноцінного життя. На тілі не залишається післяопераційних шрамів або рубців. Після проходження курсу відновлення тривалістю місяць можна вертатись до статевого життя та планувати батьківство.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору