У Черкасах лікарі клінік невідкладної допомоги складали іспит з курсу "Підтримка життя під час травми". Щоправда, іспит виявився випробуванням не тільки знань, а й нервової системи, повідомляють "Подробиці".
Крики, кров, дим та виття сирен - це масштабна імітація великої ДТП. Роль постраждалих тут виконують студенти, а от лікарі - справжні. Щоправда, умови роботи та завдання для них - не зовсім звичні. За легендою іспиту, поранені тяжко травмовані і медикам треба швидко та безпомилково провести всі маніпуляції, щоб врятувати їм життя.
"Якщо є критична кровотеча, все от є буквально для зупинки кровотеч для протекції дихальних шляхів і взагалі для підтримки життєдіяльності пацієнта. Не потрібно доказу для тієї дії, яку ми виконуємо, це є послідовний алгоритм".
Цього лікарі вчилися попередні п'ять днів. Саме стільки триває курс "Підтримка життя під час травми". Його ініціатор - українська громадська організація, яка спеціалізується на підготовці медиків для зони АТО. Тренери - переважно іноземні фахівці, які мають чималий досвід з тактичної медицини. Та цей курс вони вирішили започаткувати лише для цивільних медиків. Леонід свій іспит склав ще у травні, тепер він - помічник тренера.
"Я хочу нагадати що це - лікарі, котрі не звикли працювати ні на полі, ні на місці події. Завдання було таке, щоб поставити їх в незручне становище, створити таку атмосферу, в якій вини будуть хвилюватися, але робити свою роботу", - пояснює лікар-хірург 3 міської лікарні Черкас Леонід Федорук.
Усі лікарі після завершення цього курсу будуть зареєстровані і отримають сертифікат. Організатори сподіваються, що набуті медиками знання і досвід стануть у нагоді не тільки в цивільному житті.
"Ми звертаємося до них від міністерства, щоб вони записалися у медичний корпус - це лікарі , які готові у відрядження їхати на місяць або два у прифронтові лікарні і надавати допомогу не лише військовим, а й цивільним", - каже т.в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
Свій іспит черкаські лікарі склали на "відмінно", отримані знання тепер вони застосовуватимуть у реальному життя зі справжніми пацієнтами. Де від їхньої вправності і вмінь буде залежати не результат, а життя.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram