Лікарні заповнені, але ситуація не критична, — Стадник про підвищення епідпорогу в Черкасах

10 січня 2017, 22:57

gripp-1024x576Станом на 6 січня було зареєстровано перевищення епідпорогу. У цей день він на 15% вищий, ніж у минулому році. Про це інформує начальник департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник, пише "Вичерпно".

На кінець 2016 року за медичною допомогою звернулося 3 тисячі осіб, з них 1500 – діти. 52% від усіх дітей – це школярі.

Госпіталізовано 246 осіб, з них 174 дитини.

За кількістю викликів «швидкої» по місту Черкаси, то, наприклад, за 3 січня 2017 року три міські поліклініки отримали близько 516 викликів. З них первинних, тобто тих, хто вперше захворів, а не потребує повторного огляду лікаря, 428 викликів, і 40 – дітей першого року життя.

- Лікарні заповнені, але ситуація не критична. Справляємось з роботою, — говорить Олег Стадник. — Лікарні працюють у штатному розписі, надзвичайних ситуацій немає.

Проте згадав і один летальний випадок: нещодавно померла жінка, окрім класичного вірусу грипу мала серйозні хронічні захворюваності. Смерть, яка наступила від серцево-судинної та дихальної недостатності, пов’язують і із ураженням організму вірусом грипу.

Нагадаємо, щоб вберегтися і не стати жертвою підступної хвороби, лікарі радять щеплюватися. Якщо ж вакцина вам виявилася «не по карману», або ж ви не хочете щеплюватися з якихось інших причин, то медики радять в першу чергу уникати контакту з особами, які мають ознаки грипозної інфекції, обмежити відвідування місць великого скупчення людей, частіше провітрювати приміщення і робити там вологе прибирання, частіше мити руки з милом, не торкатися очей, рота і носа немитими руками, користуватися масками. При виході на вулицю змазувати носові пазухи оксоліновою маззю, яка ускладнить потрапляння вірусу в дихальні шляхи.

Поділитись

Коментарі

Вгору