Більше місяця активісти ГО «Волонтер Черкащини» вивчали ситуацію із соціальною адаптацією учасників АТО на території Черкаської області, пише "Вичерпно".
На жаль, відзначає голова волонтерської організації Микола Добровольський, вони і досі стикаються з бійцями, які не можуть отримати статус учасника бойових дій. А питання виділення земельних ділянок, отримання житла, курортно-санаторного лікування та інших пільг виникають буквально у кожному районі.
- Саме таке спілкування, віч-на-віч з бійцями, з їхніми родинами, а не з чиновниками, показує нам реальну картину справ, — відзначає Микола Добровольський. — На Черкащині вже більше 3 тисяч демобілізованих і разом з їх збільшенням, розширюється і коло проблем. Якщо чесно, легше було відвезти у зону АТО тушонку, засоби захисту і так далі, ніж зараз вирішити проблему адаптації хлопців і звикання до мирного життя. Її так швидко не вирішити. Тому ми витрачаємо багато часу на боротьбу з безробіттям бійців, на їх психологічну реабілітацію.
Не менш важлива складова у підтримці АТОвців — юридична допомога.
- При відвідуванні районів ми зіштовхнулися з тим, що деякі учасники АТО навіть не поінформовані про свої права. Тому важлива частина нашої роботи — донести до людей інформацію про пільги, на які вони мають право. Окрім того під час візитів ми відкрили для себе, що багато пільг просто не працюють. Наприклад, зубопротезування, право на безкоштовні ліки, частково безоплатний проїзд та інші, — розповів координатор з надання юридичної допомоги Тарас Щербатюк.
Що ж до психологічної підтримки, то її потребують не тільки самі бійці, які повернулися з війни, а і їхні родини. Як зазначає координатор Тетяна Кравець, вже тривалий час при ГО «Волонтер Черкащини» працює клуб психологічної підтримки для родин учасників АТО.
- Хотілося б звернутися до членів родин військових: якщо у вас в родині погіршуються стосунки, все частіше виникає напруження і непорозуміння – ми будемо раді вам допомогти у нашій групі підтримки, - каже Тетяна.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram