Легка нажива: де найчастіше крадуть велосипеди черкащан?

15 травня 2016, 20:49

293934

На вулиці, біля магазинів та кафе, і навіть з території домоволодінь – так у черкащан цуплять ровери. Жертвами крадіжок стають як діти, так і дорослі. Як у Черкасах викрадають велосипеди, які шанси повернути двоколісного та що робити, аби такого не сталося – дізнавався сайт vikka.ua.

Велосипед на замку, в під'їзді, який до того ж був на домофоні. Навіть ці заходи безпеки не врятували черкащанку Галину від прикрого випадку. Як згодом з’ясували правоохоронці, крадіжка була запланована: камеру, що була при вході до під’їзду, зловмисники завбачливо закрили.

"Свій велосипед я ставила зазвичай у спеціальній секції для дитячих візочків, а того разу просто залишила у під’їзді, прикріпивши до труби. Не виявивши його наступного ранку, викликала правоохоронців. Вони оглянули місце події, склали протокол і відкрили кримінальне провадження, однак повернути двоколісний так і не вдалося, як і знайти винуватців", – розповідає вона.

797756

Такі випадки, коли ровери викрадають із території домоволодінь (з квартир, під’їздів, подвір’їв будинків, жилих та підсобних приміщень) далеко непоодинокі. Як повідомив заступник начальника ГУ Нацполіції області – начальник слідчого управління Валентин Кожухівський, 14% злочинів відбувається саме за таким сценарієм. 17% злочинів вчиняють біля розважальних закладів (кафе, бари), 18% – біля місць торгівлі, 23% злочинів вчиняють біля громадських закладів та місць роботи потерпілих. Найбільше ж крадіжок – 28% – стається просто на вулиці. До речі, правоохоронці обрахували середню вартість викрадених велосипедів – 950 гривень.

Красномовною є і статистика: в області лише трохи більше 11 відсотків відкритих проваджень за фактом крадіжки велосипедів дійшли до суду. Так, з початку року на Черкащині було зареєстровано 206 кримінальних проваджень. Це на 38 випадків (22,6%) більше, ніж за аналогічний період минулого року. З числа зареєстрованих завершено розслідування 94-х кримінальних провадження. Із них до суду направлено 24 кримінальні провадження, що на 23 (49%) менше, ніж торік.

Для тих, хто хоче вберегти свій двоколісний, правоохоронці радять здійснювати поїздки разом зі знайомими і по можливості не залишати велосипеди без нагляду. Якщо вже залишаєте ровер без нагляду, то використовуйте засоби проти їхнього викрадення (більше-менш надійні велозамки, ланцюжки). При цьому бажано залишати їх поближче до входу у приміщення або в охоронців.

У поліції застерігають, що не варто залишати велосипеди на території домоволодінь, у підсобних приміщеннях на термін, за який зловмисники можуть проникнути туди у період відсутності власників. Цей урок засвоїла і героїня публікації. Каже: зараз вже серйозніше поставилася б до зберігання двоколісного

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору