Зараз існує лише два методи визначення наявності коронавірусної інфекції – швидкі чи експрес-тести та ПЛР-дослідження. Якщо на швидкий тест лікар витрачає 10-15 хвилин, то ПЛР-дослідження проводиться 6-8 годин. При цьому ліків чи вакцини від COVID-19 поки не розроблено.
Чи потрібно всім бігти за швидким тестом?
Однозначно, ні. Пам’ятаймо: ваша необґрунтована паніка може коштувати чийогось життя.
Перед здійсненням експрес-тестування лікар має виключити наявність інших хвороб, наприклад, грипу чи пневмонії. Два віруси рідко вживаються поряд.
Швидкий тест потрібно робити, коли:
– ви повернулися з регіону підвищеного ризику й маєте симптоми захворювання;
– ви мали контакти з інфікованими людьми;
– ви маєте симптоми вірусної пневмонії, причина якої незрозуміла, чи маєте очевидні симптоми коронавірусу: кашель, висока температура та ускладнене дихання.
Як працюють швидкі тести?
Експрес-тести виявляють лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працюють з антитілами, які виробляє організм у відповідь на коронавірус. Тут, дійсно, може існувати похибка. Вона пов’язана з тим, що тест зробили зарано й організм не встиг виробити антитіла. Краще це робити на 5 день захворювання.
Швидкий тест показав негативний результат. Що далі?
Навіть якщо швидкий тест показує негативний результат, біоматеріал пацієнта направляється до вірусологічної лабораторії для ретельного дослідження. Вже в лабораторії здійснюється ПЛР-дослідження, що дозволяє встановити присутність вірусу в організмі людини. Якщо результат ПЛР-тесту позитивний, то не може бути жодних сумнівів – пацієнт інфікований коронавірусом.
І наостанок, вчора Черкащина отримали 5 тисяч експрес-тестів, які будуть розподілені між лікувальними закладами області. На міста Умань і Черкаси буде направлено по 100 тестів, на інші міста і райони – по 50, в подальшому розподілятимемо за потребою. Крім цього, зразки коронавірусної інфекції у нас тестуватимуть методом полімеразно-ланцюгової реакції. Зазначене дослідження проводитимуть в обласному лабораторному центрі МОЗ України, максимальна кількість досліджень 300-400 на добу. Перевірятимуть на коронавірус першочергово тих, хто приїхав із-за кордону, хворих на пневмонію, контактних осіб та з ознаками вірусної інфекції.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram