До 27-ї річниці Незалежності України Черкаський обласний художній музей спільно з Дирекцією художніх виставок Міністерства культури України презентує мистецькі твори з фондів Дирекції та роботи сучасних київських художників.
За останні роки питання незалежності для України постало як ніколи актуально. Захищаючи суверенітет і цілісність держави, на сьогоднішній день ми усвідомлюємо вагомий вплив культури і мистецтва на державотворчі процеси. Немає сумнівів у тому, що саме культура з її глибоким національним корінням є тим провідним елементом, що поєднує українців у єдину національну спільноту. За роки незалежності українське мистецтво пройшло бурхливий шлях свого становлення, шукаючи нові орієнтири, формуючи нові стереотипи, вибудовуючи нові концепції власного національного спрямування. А тому, говорячи про українське національне мистецтво, чітко виокремлюємо ряд спільних ознак. Серед них: прагнення до яскравих, декоративних вирішень і, водночас, збереження пріоритету внутрішнього, духовно-сакрального начала при домінанті лірично-поетичного, наповненість метафорами, алегоріями, символікою кольору.
Саме тому цьогорічна виставка до Дня незалежності презентує свободу творчості через весь спектр жанрів і стилів образотворчого мистецтва – від реалізму в його класичній традиції до таємничого і символічного абстракціонізму. Вона поєднала як видатних українських живописців (Гурін В. І., Ковтун В. І., Сидоренко В. Д., Сорока А. В. та ін.), так і сучасних київських художників. Мовою візуальних образів та конструкцій досконало передана краса української природи й внутрішній стан людини. У вишуканому колористичному розмаїтті з полотен постають образи, що транслюють різноманітні настрої та емоції – від сумних і ліричних до радісних та оптимістичних. Така поліваріантність та різнохарактерне прочитання віддзеркалюють багатство як українського образотворчого мистецтва, так і національної культури в цілому.
За інформацією прес-служби Черкаського художнього музею
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram