“Києво-Могилянська академія” та ЧНУ стали партнерами

14 червня 2015, 20:30

DSC_7012

Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького тепер партнери.

Угоду про співпрацю між навчальними закладами підписали 12 червня президент Києво-Могилянської академії Андрій Мелешевич та ректор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко. Керівники університетів обговорили напрямки співпраці. Найбільше спільних проектів стосуватимуться впровадження Закону України «Про вищу освіту», одним із розробників якого є Андрій Мелешевич. Він готовий сприяти у вивченні досвіду, який Києво-Могилянська академія вже напрацювала.

DSC_6991

 

Києво-Могилянська академія готова поділитися досвідом складання навчальних планів. Адже університети отримали автономію, і створення власних навчальних планів – одна з її складових. Андрій Мелешевич відзначив, що багато ректорів у цьому питанні чекають вказівок від міністерства. Натомість у міністерстві очікують, що навчальні заклади братимуть на себе більше відповідальності і користуватимуться наданими їм повноваженнями.

- Кожен університет має знайти свою нішу, свою спеціалізацію, завдяки якій він потенційно може стати кращим у країні. Цей процес треба підтримувати і розвивати, – переконаний Андрій Анатолійович.

DSC_7004

 

Він запросив колег із Черкас приїхати та подивитися, як формуються навчальні плани в Києво-Могилянській академії і які напрямки користуються популярністю в студентів. Президент НаУКМА висловив свою точку зору і щодо скорочення спеціальносетй у вишах:

- Університети і наукові установи самі мають вирішувати, за якою спеціальністю готувати студентів. Тому перелік спеціальностей, рекомендованих міністерством освіти й науки, невеликий. А спеціалізація – це рішення університетів. Заклад обирає спеціалізацію і повідомляє міністерство, щоб її було внесено у відповідний реєстр. Це буде також відображатися в дипломах про отримання вищої освіти.

Черкаський університет має бажання вивчати досвід організації студентського самоврядування.

- Новий закон дає дуже багато можливостей студентському самоврядуванню. Тому ми готові прийняти ваші делегації, поїхати до вас, щоб допомогти вам налагодити цю роботу, – зазначив Андрій Анатолійович.

Керівники навчальних закладів обговорили ще ряд питань. Зокрема, шляхи залучення коштів – як благодійницьких, так і грантових, можливість проведення обговорення важливих для Черкащини питань, як-то адміністративно-територіальна реформа, законодавство про місцеві вибори, – за участі експертів-науковців Києво-Могилянської академії. Можлива також участь черкаських учених у конференції, присвяченій 400-ій річниці заснування Академії. Київські партнери отримали пропозицію проходити археологічну практику в області, такій багатій історичними пам’ятками різних періодів. Зокрема, їх зацікавила можливість дослідження трипільської культури, осередки якої знаходяться на Тальнівщині.

- Досі наша археологічна практика проходила в Криму. Зараз ми розглянемо можливість нашої участі в розкопках на Черкащині», – зазначив Андрій Мелешевич.

Ректор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко переконаний, що це тільки перші кроки до майбутньої співпраці, і що така взаємодія дозволить підвищити якість освіти в університеті.

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору