Купаючись на черкаському пляжі, чоловік підчепив лептоспіроз

21 вересня 2016, 23:46

226864

За двадцять днів вересня у Черкасах зареєстровано 189 випадків інфекційних захворювань по первинних екстрених повідомленнях. Питома вага гострих кишкових захворювань в структурі інфекційних захворювань – більше половини.

Про це сайту vikka.ua повідомила завідувач Черкаського міського відділу ДУ "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" Раїса Зієрова.

Як зазначає фахівець, ситуація у Черкасах контрольована – спалахів чи групових інфекційних захворювань не зафіксовано. Більше того, рівень інфекційної захворюваності  менший на 16,45 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом серпня 2016 року та на 17 відсотків менший аналогічного періоду минулого року.

У вересні було зафіксовано 14 випадків сальмонельозу у 12 дорослих та 2 дітей. Зараження здебільшого пов’язане із вживанням в їжу м'яса птиці та курячих яєць, придбаних у магазинах та на ринках міста. Поодинокі випадки зараження були зафіксовані і у навчальних закладах міста, зокрема у тринадцяти школах та сімнадцяти садочках, – зазначає завідувач міського відділу Черкаського обласного лабораторного центру.

Також був зафіксований випадок зараження лептоспірозом (гостра інфекційна хвороба, яка перебігає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем). Чоловік заразився, купаючись на міському пляжі в Долині троянд. Збудник потрапив до організму через мікротріщини на шкірі.

Упродовж вересня в Черкасах також було зареєстровано три випадки хвороби Лайма, переносником якої є кліщі. Черкасці заразилися в районі Соснівки, парку Перемоги та на присадибній ділянці. Діагноз підтверджено лабораторними методами дослідження.

У подальшому фахівці готуються до профілактики інфекційної захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, зокрема складено план щеплень для груп ризику. Вакцину від грипу "Ваксигрип" очікують в Україні вже у жовтні.

Поділитись

Коментарі

Вгору