“Кубок Незламних”: черкаські військові та ветерани посіли друге місце на турнірі з футзалу

03 лютого 2025, 18:18

Команда «Черкаські Козаки» зайняла друге місце на турнірі з футзалу «Кубок Незламних» серед чинних військових та ветеранів, що отримали поранення. Їхня підтримка здійснюється в межах програми індивідуального супроводу та реінтеграції ветеранів “МХП Поруч”. 

Турнір, присвячений Дню Соборності України, відбувся у Вишгороді. Участь у ньому взяло вісім команд із різних областей України. 

За підсумками змагань золото виборов ФК «Прикарпаття НГУ», що представляв Івано-Франківську область. Друге місце за черкащанами, бронза – у волинських «Хрестоносців».

ФК «Черкаські Козаки-МХП» заснували у 2018 році, розповідає капітан команди з футзалу, ветеран Артем Лукашук. З того часу вони беруть участь у різних змаганнях: обласних і всеукраїнських.

- Я сам грати у футбол почав ще в дитинстві. Грав і в військовій частині, коли перейшов на контракт, і після поранення, яке отримав під час АТО, - говорить Артем.

Черкаська команда складається з чинних військових та ветеранів російсько-української війни. А деякі гравці приїхали на турнір «Кубок Незламних»  прямо з «бойових».

- Багато нових гравців до нас приходять, хтось поранений, хтось переселенець, але служить. На жаль, двоє хлопців з нашої команди загинули під час повномасштабної війни у 2022 році. Це Сергій Шестак і Олександр Бойко, - каже капітан команди. - А на турнір «Кубок Незламних» деякі хлопці приїхали, можна сказати, з фронту. Троє з Курського напрямку, двоє з Харківського та один з Херсонського. Їм дуже пощастило з командирами, які їх відпустили. Вони розуміють, що хлопцям треба розвантажитися, адже вони постійно на «бойових». А після таких ігор військові заряджаються енергією.

Артем на своєму досвіді переконався у важливості спорту для реабілітації. 

- Зі свого досвіду я знаю, наскільки спорт важливий, адже він допоміг мені відновитися після поранення. Згодом я навіть брав участь в «Іграх Нескорених». Я зрозумів, що спорт і сім'я — це головна реабілітація. Фізична і моральна. А ветеранський спорт важливий тим, що тут ти - свій серед своїх. Це найголовніше. Тому ми будемо розвиватися й надалі. Маємо насправді грандіозні плани. Тому що хлопців дуже багато. І будуть до нас приходити не лише ті, хто отримав поранення чи контузії, а й просто учасники бойових дій. Ми співпрацюємо з Українською асоціацією футболу, маємо й міжнародні зв'язки, спілкуємося з багатьма ветеранами з різних країн. Адже спорт - це масова і дуже класна реабілітація для військових. Головне не здаватися, адже життя триває, треба рухатися далі.

Отримує ФК «Черкаські Козаки-МХП» підтримку й від благодійників, зокрема у межах комплексної програми підтримки військових та ветеранів «МХП Поруч». Нещодавно керівник Центрального Хабу МХП Олександр Воскобойнік передав футболістам м'ячі, форму та взуття.

- МХП готові й надалі співпрацювати, підтримувати нашу команду, розвиватися разом. Звісно, підтримка потрібна у різних проявах, адже самим нам впоратися важко. Благодійники нам і екіпірування закупили, допомогли з логістикою, харчуванням тощо, - розповів Артем Лукашук. 

Військовий Сергій Вечірній за черкаську команду дебютував на турнірі «Кубок Незламних». Чоловік розповідає, що у футбол грав з дитинства на любительському рівні.

- Ми давно знайомі з Артемом, капітаном команди з футзалу. Він мене запросив до себе. А з деякими хлопцями з команди я познайомився вже безпосередньо на Кубку, адже багато хто служить в різних містах. Тому у повному складі вдалося зібратися лише під час змагань, - розповідає Сергій. 

За його словами, заняття спортом корисні не тільки для ветеранів, а й для всіх людей загалом. 

- Спорт об'єднує, підіймає дух, заряджає енергією. На змаганнях у Вишгороді ми отримали багато позитивних емоцій від спілкування з військовими і ветеранами з різних куточків України. Ти змагаєшся проти таких самих людей, як ти. І розумієш, через що вони пройшли, з якими викликами зіштовхнулися. Відчувається повага в кожному і до кожного. Хочу також подякувати МХП за підтримку. І не лише нашої команди, а ветеранського спорту по всій Україні, - додає Сергій Вечірній. 

Військовий планує й надалі пробувати себе в різних видах спорту.

Ветеран Владислав Сидоренко прийшов до «козаків» ще у 2018 році. З капітаном команди він познайомився в черкаському госпіталі, де лікувався після поранення. 

- У нас життя таке, що часто щось нагнітає, навантажує. А коли я приходжу на тренування, в мене мозок повністю перезавантажується. Для військових це дуже важливо. Спорт дає гарну можливість для відновлення і фізичного, і морального здоров'я. А такі командні види спорту, як футбол, також дарують нові знайомства, об'єднують людей. Знайти себе можна завжди. У будь-якій сфері, будь-якому виді спорту. Треба пробувати, - переконаний ветеран. 

Владислав хоче, аби спорт для військових та ветеранів в Україні популяризували та розвивали. 

- Кращого заняття для адаптації я, наприклад, придумати не можу. Добре, що є люди, які допомагають в реабілітації ветеранам. Наприклад, МХП. Вони нас підтримували не один раз. Адже не в кожного є можливість зі своїх коштів оплатити все необхідне для участі в тому ж турнірі. Але важливо, щоб робота з ветеранами проводилася на державному рівні, - каже Владислав Сидоренко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору