Краще, ніж минулого року: на Черкащині аграрії позитивно оцінили перші результати жнив

19 липня 2023, 16:50

На Черкащині у самому розпалі жнивна кампанія і аграрії відзначають перші позитивні результати. За їхніми словами, цьогорічна середня урожайність не гірша, ніж минулого року, а подекуди навіть краща.

Натепер аграрії області вже обробили понад 9,5 тис. га полів.

"Тривають другий тиждень наші жнива на Черкащині, - розповідає начальник Черкаської військової адміністрації Ігор Табурець. - Погодні умови поки що дають змогу їх успішно проводити. Середній валовий збір зернових та зернобобових культур становить дещо більше, ніж в минулому році. Загальна середня урожайність станом на сьогодні - близько 51 центнера з гектара. В минулому році було приблизно до 48 центнерів. Також збираємо ріпак і горох. Сподіваємось, що погодні умови і в подальшому дозволять працювати й ми забезпечимо продовольчу безпеку нашої держави і, зокрема, Черкащини".

Зараз по області зібрано близько 48 тисяч тонн зернових культур. Триває збір озимого ячменю та пшениці. Цьогоріч аграрії вирощували пшеницю не кормову, а продовольчу.

Директор СТОВ "ЛНЗ-Агро" Роман Франчук в коментарі для Про все підтверджує слова очільника Черкаської ОВА, проте впевнений, що урожайність могла бути ще кращою.

"Ми зібрали ще тільки 5% урожаю і говорити про конкретні цифри поки зарано, - пояснює Роман Франчук. - Попередньо, маємо 60 центнерів з гектара. В минулому році були такі самі результати. Через погодні умови ми мали побоювання, адже 51 день не було дощу. Він пішов тоді, коли налив пшениці вже закінчився. Потенціал урожаю був набагато більшим. Зима і весна були чудовими. Якби влітку пройшов ще один дощ, було б набагато краще. Теперішні погодні умови не стануть на заваді. Це коли дощі безперервно йдуть тиждень, то так, це може стати проблемою".

Припинення рашистами так званої "зернової угоди" може серйозно вдарити по цінах на продукцію, запевняє фахівець.

"Для нас, як і для всіх інших аграріїв, це критична проблема, - каже директор СТОВ "ЛНЗ-Агро". - Залишається лише Дунай, але там пропускна спроможність така вузька, що немає про що й говорити. Товар буде там повзти, але так повільно, що це вплине на ціну й на все інше. Чим дорожчою буде логістика, тим дешевшою буде наша продукція".

Роман Франчук пояснює, що на ціну хліба в Україні ці процеси, ймовірно, не вплинуть.

Водночас у деяких агропідприємств є проблема зі зберіганням свіжозібраного збіжжя. Вивезти весь об'єм минулорічного врожаю вдалося далеко не всім аграріям.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору