КП ЧТКЕ чи Черкаська ТЕЦ – чому Черкасам вигідно мати єдиного надавача послуг з централізованого опалення?

11 лютого 2020, 19:35

Суспільні медіа

Черкаси повинні мати єдиного надавача послуг з подачі тепла через систему централізованого опалення. Ним має стати „Черкаситеплокомуненерго“. А ТЕЦ просто має виробляти тепло, яке за прийнятними цінами купить ЧТКЕ, і транспортує його до кінцевого споживача. Таким чином місто отримає набагато якіснішу послугу, буде більш налаштоване на модернізацію систем централізованого теплопостачання і завантажить роботою ті свої котельні, що працюють не на повну.

Насправді мені як керівнику байдуже – чи купувати, чи виробляти теплову енергію. Тут важливо, що вигідно, а що збитково. Варто сказати, що система теплопостачання міста Черкас досить складна, одна з найскладніших в Україні. Зараз містян опалюють і „Черкаситеплокомуненерго“, і Черкаська ТЕЦ разом.

Так, у зоні нашого підприємства, наприклад, є дві котельні – на вулиці Руськополянській і на Різдвяній, які при купівлі тепла в Черкаської ТЕЦ є недовантаженими. Маємо парадокс – Черкаська ТЕЦ через стан мереж і через гідравлічний режим не здатна забезпечити якісне теплопостачання тоді, коли температура повітря падає нижче мінус 4 градусів за Цельсієм. Тоді відбувається недогрів і „Черкаситеплокомуненерго“ мусить вмикати дві згадані котельні. Відтак, ми цілий рік вимушені тримати на цих котельнях персонал. Хоча котельні працюють обмежений проміжок часу, але їх треба постійно прогрівати, щоб при зниженні температури вони подавали тепло в єдину мережу з Черкаською ТЕЦ. Тому при розрахунку вартості покупного тепла воно, по суті, є паливною складовою власного тарифу. Адже витрати в нас не зменшуються.

Проте, якби мережі ТЕЦ і мережі міста Черкасизазналитотальної модернізації, а на додаток міською радою було б ухвалене рішення про повне вимкнення двох не зовсім завантажених котелен, тоді можна було б досягти зниження тарифу на „Черкаситеплокомуненерго“.

З літа як керівник „Черкаситеплокомуненерго“ я ухвалив рішення про припинення купівлі тепла з Черкаської ТЕЦ. На сьогодні при наявній вартості газу різниця між покупним теплом Черкаської ТЕЦ і власною паливною складовою складає 155 гривень. Я не можу купувати тепло зараз в Черкаської ТЕЦ, бо воно є дорогим. А я, відповідно до закону, зобов’язаний забезпечити беззбиткову діяльність комунального підприємства. Зведення покупного тепла Черкаської ТЕЦ відбулося за погодженням з міською владою. І це одразу дало можливість зменшити собівартість виробництва тепла.

Коментарі

Сергій . сказав:

А чому пан Карась не пояснив звідки у ТЕЦ береться тепло для обігріву міста .Вони що спалюють газ чи вугілля. Ні вони використовують утилізаційне тепло яке отримують при виробленні електроенергії. Влітку це тепло утилізується випаровуваням води а взимку ним гріють місто. Єдиний спосіб покращення опалення і зменьшеня вартості це автономне опалення.

Саня сказав:

Оце ти ляпнув, як в криницю перднув. Не мели дурниць, коли не петраєш в енергетиці.

Вгору