Впродовж квітня місяця поточного року фахівцями Держпродспоживслужби області проведено 1280 перевірок. Про це на брифінгу у Черкаській ОДА повідомив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Володимир Папач.
Порушення санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявлені на кожному третьому об’єкті (33 %). Найбільше порушень реєструвалось у закладах громадського харчування – 42% (Черкаси, Сміла, Жашків, Канів) та більш у 40 % закладів продовольчої торгівлі (Черкаси, Сміла, Шпола, Христинівка).
За результатами було складено 126 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, керівникам закладів направлено 400 приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування направлено 166 інформацій, до правоохоронних органів 27 інформацій.
Ця робота проводиться у щоденному режимі, у т.ч. і у вихідні та святкові дні, спільно з представниками Національної поліції, органами місцевого самоврядування із залученням ЗМІ. До зазначених перевірок щодня залучається 30-40 фахівців Держпродспоживслужби області, із 62 працівників відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, які на сьогодні є у штаті Головного управління Держпродспоживслужби.
Загалом з початку року Держпродспоживслужбою області проведено понад 8,1 тисяч означених перевірок, порушення санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявлені у 23 % випадків.
Зокрема, проведено :
- 378 перевірок дитячих дошкільних закладів, порушення реєструвались у 7 % випадків;
- 295 перевірок закладів загальної середньої освіти, порушення реєструвались у 9 % випадків;
- 748 перевірок закладів громадського харчування, порушення реєструвались у 32 % випадків;
- 3052 перевірки закладів продовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 34 % випадків;
- 3203 перевірки закладів непродовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 15 % випадків;
- 385 перевірок агропродовольчих ринків, порушення реєструвались у 22 % випадків;
- 199 перевірок перукарень, салонів краси, порушення реєструвались у 23 % випадків.
«Найбільш характерними порушеннями залишаються недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами та власне, недотримання дистанції відвідувачами закладів, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, з подальшою утилізацією та інше», – сказав Володимир Папач.
За результатами цих перевірок було складено 422 протоколи про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, станом на сьогодні розглянуто справи та накладено 364 штрафи на загальну суму 107100 грн., застосовано 1 фінансову санкцію до суб’єкта господарювання на суму 3400 грн, керівникам закладів направлено 1795 приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування направлено 885 інформації, до правоохоронних органів 117.
За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram