Кожен тиждень – це міні-проект, – як ділові черкащани планують робочий тиждень

23 травня 2017, 23:53

Сучасні ділові люди мають досить щільний робочий графік. Багато хто суміщає роботи, має декілька бізнесів або ж відповідальну громадську діяльність. Як не потонути в морі інформації й спланувати робочий тиждень ефективно? Чи справді на якість роботи впливає той чи інший день тижня? Власним досвідом діляться активні й успішні черкащани, пише "in.ck.ua".

- Усі дні тижня прекрасні! Понеділки? Люблю їх. Для мене це завжди початок чогось нового. Я часто планую свої справи у неділю. До речі, в Америці робочий тиждень починається у неділю. Отож, приходжу в офіс по обіді в неділю на декілька годин і максимально наближаюся до того, що хочу зробити. Це дуже ефективно. Практикую цей спосіб близько півроку, відтоді як стала мамою третьої дитини, - розповідає директор благодійного фонду "Урожай – громаді" Тетяна Волочай. - Також для планування послуговуюся рекомендаціями експерта з питань управління часом Девіда Алена. Зокрема, його методом підвищення особистої ефективності "Getting Things Done" (GTD). Це організація роботи мозку за принципом електронної пошти. Найперше – потрібно сортувати цю пошту: визначити пріоритети, поставити нагадування тощо. Я переконалася, що з цією методикою хаосу і нагромадження у справах значно менше. А отже, робота стає більш ефективною і приносить задоволення, а не дискомфорт.

- Погоджуюся, що понеділок – день важкий. Найбільше люблю п’ятницю і  суботу, бо якщо людина дійсно працює, то з нетерпінням чекає вихідних. Хто добре працює – має добре і відпочити. Для організації роботи використовую планінг, який у мене завжди перед очима на робочому столі. Зазвичай у нього вписую від однієї до десяти справ. Але якоїсь особливої системи немає. Хіба що – попереднє планування робочого дня звечора, а вже зранку свої плани конкретизую і коригую. Зрозуміло, встигати більше, нагадувати про зустрічі тощо допомагає секретар, - зазначив секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький.

- Найбільш вдалий день для роботи у мене – вівторок. Бо спадає напруження понеділка. Робочі наради і підбиття підсумків за попередній тиждень відбулися, всі задачі та статус поточних завдань стає більш окресленим, а отже, зрозумілим є і план виконання, - переконаний виконавчий директор ТОВ "Полікор" Ігор Корсун. - Основне планування в нашій компанії має декілька горизонтів: квартальне, місячне, тижневе. Організаційно це відбувається у формі нарад із керівниками напрямків діяльності, а також у формі "літучок" на ходу, якщо потрібно ухвалювати рішення швидко. Раз на місяць – загальні збори, де коротко говоримо про результати роботи, визначаємо найкращих працівників тощо.

- Понеділок для мене не є важким днем. Він може бути таким хіба для тих, кого в цей день наздоганяють відкладені раніше справи, - додає він.

- Люблю кожен день, який дарує нам життя. А недолюблюю середу, адже найбільше роботи припадає саме на цей день: здаємо газету в друк, а це неабияке "дійство". Штамп про "понеділок – важкий день" відкидаю, бо маємо інший "важкий день". До кінця дня і зір падає, і голова "потріскує". А ще щасливими є дні, коли отримуєш звістку про успіхи дітей! Коли телефонуєш до батьків, а вони здорові, коли у друзів справи йдуть угору, коли хрещеники малюють перші пейзажі, коли одна подруга виходить заміж, а в іншої онучка сказала перше слово, коли отримуєш листи читачів і плачеш від їхньої довіри і віри, - розповідає головний редактор обласної газети "Нова Доба" Тетяна Очеретяна.

- Робочий тиждень планую по-різному. Є заздалегідь занотовані події (або в телефоні, або у щоденнику), є заходи, які народжуються у переддень. Бувають дні, коли кожна година розписана, і все встигаєш, а буває, що маєш гостру потребу клонування. Чітко знаю: щопонеділка – засідання ротарі-клубу "Черкаси-центр", щосереди – випусковий день, щонеділі – похід з подругами у баню, ще два дні на тиждень – з родиною до басейну. Це статичні і непорушні події. А вже на них нанизую інші, - зазначила Тетяна Очеретяна. - Мій молодший син часто запитує, чому навчання 5 днів, а вихідних лише два? Чому не навпаки? Як пояснити цю нісенітницю дитині, я не знаю... Якщо проаналізувати життя-буття, то у відпустці я була найбільше тиждень, і, якщо чесно, не уявляю, як відпочивати 21 день. Якби була можливість, я б додала кожній добі декілька годин, а людям – сили і натхнення втілювати у ці "розширені" дні все задумане.

- У понеділок відбуваються всі ключові наради, зустрічі, які фактично визначають подальшу роботу. У вівторок і п’ятницю – засідання виконкому міської ради, де розглядають важливі питання. Звісно, серед відповідальних днів – ті, у які проходять сесії міськради, вони не щотижня, але до них треба готуватися. Помітив, що для мене середа є визначальним днем упродовж усього життя. Найбільш складні і важливі події трапляються саме в середу. Погоджуюся, що перший робочий день – важкий. Найбільш позитивно забарвлена для мене п’ятниця, бо знаєш, що попереду вихідні. Тому серйозні заходи чи події намагаюся на цей день не планувати, вечір п’ятниці – традиційно для особистих зустрічей і відпочинку. Я розробив для себе таблицю з розпорядком дня, сам її друкую у форматі А5 і вписую туди найважливіші справи. Коли очолив департамент, довго не знаходив часу на обід. Проте переконався, що перерва потрібна і мізкам, і організму, - зазначив директор департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Ігор Волошин.

- Кожен тиждень – це міні-проект. А для ефективності будь-якого проекту важливо рівномірно розподілити сили, енергію. Протягом тижня треба розподіляти роботу так, щоб був час на відпочинок у кінці кожного дня, а не лише в кінці тижня. Прислухатися до свого "хочу", а не лише до "треба". Це допоможе відчувати ресурс і не виснажуватися. Важливо також не відкладати на понеділок справи, які можна виконати в кінці тижня, щоб понеділок не здавався занадто тяжким. Треба достатньо відпочивати на вихідних, не обтяжувати себе надмірними клопотами. Якщо не вдається зробити цього, беріть вихідний посеред тижня, оскільки ресурс без перепочинку вичерпається швидше, - розповідає психолог, керівник родинного центру "Мой мир" Валентина Захарченко.

- Відчуття важкості на початку тижня може з'являтися, якщо людина займається не зовсім тим, чим хотіла б. Якщо ж приділяти час і самого себе улюбленій справі, то всі дня тижня здаватимуться однаково важливими та цінними, - додає черкащанка.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору