Коваленко зробить все, щоб облрада керувала областю

07 березня 2014, 17:00

Голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко стверджує, що коли призначать губернатора, то вона зробить усе, щоб рада керувала областю, а не адміністрація, бо облраді ці повноваження делегували люди.

Я стояла на майданах, критикувала попередню владу і вимагала від неї змін, реформ, людяності, чесності. Тож, коли постало питання про висунення моєї кандидатури на посаду голови обласної ради, я вирішила не здавати позицій. Хоча зізнаюся чесно, ніколи не хотіла цієї посади і навіть не думала про неї. Однак стала перед фактом: одне діло виступати на майданах, а зовсім інше – тримати удар, важко працювати, гідно вислуховувати критику не лише від чужих, а й від своїх.

Сьогодні дехто висловлює застереження чи хвилювання стосовно мого обрання на цю високу посаду: мовляв, не впорається, не має досвіду... Хочу заспокоїти скептиків: я маю чималий досвід роботи менеджера. Була заступником директора з виховної роботи, очолювала обласну спілку письменників. У важкий час, будучи в опозиції до влади, наша письменницька організація була на видноті, активно працювала. Переконана, на цій посаді найважливіше мати вправність менеджера. Думаю, мені вистачає професіоналізму у вирішенні гуманітарних та соціальних питань. Знання і розуміння бюджетоутворюючих процесів – це наживне, у цьому можна розібратися. Окрім того, у апараті обласної ради працюють професіонали, які мені допомагають, підказують. Думаю, що комунікабельність і вміння організувати роботу ради, визначити, що в конкретний момент – головне, а що – другорядне, – ось основні риси, які мають допомогти в роботі.

Я звичайна людина, викладач університету імені Богдана Хмельницького, письменниця. Живу звичайним життям, яким живуть сотні черкасців. Мені нічого втрачати, окрім здобутого чесним життям і роботою авторитету. Для мене надзвичайно важливою і цінною є довіра людей. Тож передовсім на посаді голови Черкаської обласної ради хочу підтвердити свою чесність та відкритість до людей, не зрадити їх сподівання. Як тільки я побачу корупційні схеми у роботі моїх підлеглих, одразу ж присікатиму це. Собою не дозволю маніпулювати. Хоча уважно вислуховую усіх і все, що мені розповідають, але лише для того, щоб зробити свої висновки.

Я позапартійна, хоч і обрана до обласної ради за списком «Батьківщини». Підтримую цю політичну силу, бо вона весь цей час опонувала владі і відстоювала інтереси людей. Однак переконана, що у кадровій політиці сьогодні не час махати шаблюкою. Необхідно використовувати знання, досвід та вміння людей, які працювали, зокрема, і при владі. Я розумію, що значна частина з них стали заручниками режиму Януковича, але знаю і те, що вони могли б цьому злу протидіяти і висловлювати свою позицію, однак цього не робили. Зараз ми вже виокремили ряд рішень, які на наступній сесії облради необхідно буде відмінити, бо вони просто злочинні. Є й рішення, що не були прийняті лише тому, що люди не дали за це хабар.

Як би не обурювала людей наша співпраця із колишніми регіоналами у обласній раді, ми мусимо на це йти: їх більшість, а без більшості ми не зможемо прийняти жодного рішення. «Батьківщина» у обласній раді має лише двадцять два мандати.

Важливо всім усвідомити, що Небесна Сотня, яка загинула за незалежність та свободу України, стане для нової влади постійним нагадуванням, що за кожен свій крок і вчинок ми відповідатимемо перед людьми і Богом. Хто прийде у ці кабінети із злими намірами щодо народу, тим буде ганьба. Ми перемогли тиранію, але війна, ще не закінчилася. Неспокійно на Півдні та Сході країни. Україна сьогодні у надзвичайно важкому економічному становищі. «Майдан» мусить кожен пережити в собі і в прямому, і в символічному сенсі – вчинити таку собі революцію свідомості. Аби зруйнувати остаточно в собі раба і пристосуванця. Стати справжнім, національно-чутливим.

За інформацією прес-служби Черкаської обласної ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору