Светри, пальта, шарфи та рюкзаки оживають, стають кумедними чи просто милими, коли їх прикрашають дерев’яними значками з тваринками, пташками чи будиночками. Такі оригінальні прикраси узявся випускати творчий дует черкащанки Юлії Ткаченко та львів’янки Лілії Заганяч, інформує vikka.ua.
"Наші друзі завжди дивуються: зазвичай дівчата собі сукні купують, а ми їздимо по спеціалізованих магазинах, набираючи інструменти, фанеру, клеї, лаки та фарби", – розповідає Юля.
Для дівчат створення значків почалося минулого року, коли шукали оригінальні прикраси для себе.
"Мені захотілося брошку і ми ходили по Черкасах. Шукали щось оригінальне і в той же час прикольне. Я ще дивувалася, як тут нічого такого не продають, бо у Львові вибір значно ширший. А потім ми подумали: якщо немає того, що ми хочемо, то маємо це самі зробити, принаймні треба спробувати", – пригадує Ліля.
Спочатку дівчата вирішили дослідити, чи зацікавляться подібними виробами у Черкасах. Вони придбали першу експериментальну партію заготовок з дерева та розфарбували їх.
"На День міста якраз був ярмарок у Долині троянд. Ми прийшли туди, поставили свій невеличкий столик і розклали на ньому значки. Ще дивимося, а в інших всього так багато. Спершу люди питали, що це, деякі думали, що магнітики. Проте несподівано для нас значки швидко розібрали. При цьому ними цікавилася не тільки молодь. Я пам’ятаю одну жінку, яка підійшла до нас зі своїм чоловіком і каже: "Борю, глянь, який кексик! Я хочу його". Це було дуже прикольно", – зазначає Юлія.
Зрозумівши, що черкащани таки мають інтерес до подібного хендмейду, Юля та Ліля взяли на себе увесь процес виготовлення виробів від "А" до "Я". Придбали лобзиковий станок, інструменти та необхідні матеріали. Перші значки тестували самі дівчата, друзі та родина.
"Кілька разів Юля забувала про значки і відправляла їх разом зі светрами у пральну машину. І ми такі: о, це добре, що з ними нічого не сталося. Таким чином наші вироби проходять різноманітні перевірки на міцність", – розповідає жартома Ліля.
Робота над виробом розпочинається з ескізу на папері, який потім переносять на деревину. Далі йде найскладніший процес – вирізання потрібної форми. Вже готову форму відшліфовують, наносять на неї зображення, лакують і кріплять застібку.
"Працюємо тільки коли є відповідний настрій – у виробу має бути позитивна енергетика. Коли приходить натхнення, можна сісти за роботу і вночі, що часто і трапляється, адже вдень ми зайняті на своїх основних роботах", – розповідають дівчата.
Вироби творчого дуету вже знайшли власників у Львові, Києві, та найбільше їх поки що у Черкасах. Авторки значків зізнаються: ідей – дуже багато, а от часу на їхнє втілення завжди бракує.
"Зараз ми експериментуємо. Коли перепробуємо всіх тварин, пташок, будиночки, тоді вже й визначимося, на чому зупинитися. При цьому ідеї приходять спонтанно. Якось сиділи, а я кажу: "давай зробимо голуба в червоній шапочці". Лілі ця задумка не дуже сподобалася, але все-таки ми його зробили. Двоє таких пернатих ось недавно полетіли на Захід, до Львова", – зазначає Юля.
Роботи дівчат мають авторський дизайн, а виготовляють їх в обмеженій кількості. Ідентичних значків практично немає. Дівчата пояснюють: якщо ведмідь, то в кожному новому виконанні він буде у різних светрах.
"Нам хлопець замовив їжака в тумані і надіслав фото, а ми його у светра вдягли і дали в лапи піцу. Не знаю, звідки такі асоціації, спонтанно з’явилися. Найцікавіше, що замовника не попередили про таку трансформацію, але йому дуже сподобалося. У нас його ще потім усі облюбували і запитували часто", – додає Ліля.
Значки від Лілі та Юлі вподобали і діти. Вони, до речі, підкинули дівчатам кілька нових героїв. Наразі дует планує серію і для чоловічої аудиторії, бо в попередніх роботах їх ненавмисне обійшли стороною.
Усі фото надано героїнями публікації
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram